DO DALŠÍ AKCE ZBÝVÁ:

JavaScript fatálně selhal nebo vůbec neběží.

Sledujte nás:

          

Dogfrisbee svět přišel o jednu z největších a nejúžasnějších osobností v celé své historii. Dne 17.9. 2016, po několikaletém souboji s rakovinou plic, zemřela “Královna Dogfrisbee” Melissa Heeter.

 

Byla člověkem, který doslova spojoval národy a kontinenty. Je především její zásluhou, že se pravidla USDDN rozšířila po celém světě a že MS USDDN se začaly účastnit země z celého světa.

V českém dogfrisbee zanechala Melissa hlubokou, nesmazatelnou stopu. Krom hodin a hodin tréninků s českými týmy také vyškolila jedny z předních českých freestylových rozhodčích a mnohé z nich motivovala k tomu, aby se posuzování věnovali více. Právě Melisse vděčí české dogfrisbee za spoustu ze svých úspěchů: Melissa měla lví podíl na tom, že v roce 2010 se první česká výprava odhodlala vyrazit na MS USDDN, bez Melissiny podpory bychom velice pravděpodobně neměli Mistra světa v SMD 2011 a určitě by Česká republika nebyla první mimoamerickou zemí, jejíž rozhodčí byl pozvaný jako hlavní freestylový rozhodčí pro MS. Nemluvě o ohromném množství vědomostí a rad, ze kterých u nás těžíme dodnes.

Do České republiky zavítalo několik slavných dogfrisbee trenérů, ale žádný nebyl tak zapálený a vstřícný jako Melissa. Dokonce i v letech, kdy už bojovala se svou nemocí, byla nezmar. Z hřiště bylo třeba ji odvádět, protože něco jako stanovený konec semináře pro ni nic neznamenal, pokud byl nablízku alespoň jeden člověk, kterému ještě neporadila tak, jak by si představovala. A i potom dokázala o frisbee a výcviku psů mluvit dlouhé hodiny, klidně až do časného rána - což zažil nejeden majitel restaurace od Polska, přes ČR, až po Francii. Vždycky se snažila přicházet s novými řešeními v případě, že standardní postupy nevyhovovaly a její ohromné nadšení muselo chtě nechtě nakazit každého v její blízkosti.  


Melisso, stala jsi se nedílnou součástí historie českého dogfrisbee. Děkujeme za všechno!