USDDN Mistrovství Evropy v dogfrisbee

Mistrovství Evropy patří bezesporu k nejprestižnějším a největším akcím ve světě dogfrisbee. Konkurence a hráčská úroveň každoročně stoupá a díky rozmanitosti hráčských stylů je tak možné vidět na jednom místě pestrou přehlídku tvořivosti a hráčského umu.

Reprezentace na ME 2015

Datum: 14.-16.8. 2015

Místo: Hackenbroich, Německo

Letošní Mistrovství Evropy, kterého se letos účastnilo 16 zemí světa včetně Číny a Japonska, je za námi a opět zněla česká hymna!

Qudruped žen...

...byl zcela pod česko-polskou taktovkou:
Přestože se Kristýna Nosková s Mejzím nedostala do finále, připravila divákům nepopsatelně silný zážitek, když hned v úvodních kolech skupin opět posunula hranici světového rekordu na 84,16 m!!!

V poslední šanci to dlouho vypadalo na postup Pavly Hejralové s Cawickem, nakonec ji ale o pouhé 2 metry přehodila Anna Radomska z Polska. Do finále tedy postoupily dvě Polky (Dominika Piszczek s Kiperem a Anna Radomska s Westem) a dvě naše závodnice - Lucka Schönová s Boogiem a Markéta Urbášková s PC. Naše holky následně nejprve vyřadily polské reprezentantky (ačkoli o postup do dalšího kola se musela Markéta utkat s Annou Radomskou až v rozstřelu poté, co se ani jednomu týmu nepoveld chytit disk) a pak si to rozdaly o zlato. Z tohoto souboje nakonec vyšla vítězně Markéta s PC a získala tak titul Mistryně Evropy 2015, Lucce a Boogiemu připadl titul vicemistrů.

Quadruped mužů...

...vypadal velice slibně poté, co Jiřka Piskoř s Abby hladce postoupil do finále. V prvním finálovém kole bohužel Abby nechytila ani jeden disk, a tak tomuto týmu připadla "brambora".

Ve freestylu...

...si naše týmy vedly také výborně. Letos poprvé se kvůli vysokému počtu účastníku - 110 týmů v kategorii Open - dělal "cut" a do druhého kola freestylu nastupovalo jen nejlepších 50 týmů (po prvním kole freestylu a kole minidistance). Českou republiku reprezentovalo čtrnáct týmů a deseti z nich se podařilo dostat do Top 50!!!

V konečných Top 10 skončily hned 3 české týmy - na 9. místě Lucka Schönová s Dixi, na 7. místě Terka Brožková s Lotkou a na celkově 3. místě, nicméně s titulem vicemistra Evropy (na 1. místě byl neevropský tým, který nemohl získat titul) skončila Alena Smolíková s Jerry.

Ačkoli nešlo o mistrovskou kategorii, nelze opomenout ani 4. místo Nikol Vízkové s Pussou (z 26 týmů) v Divizi II.

Super Minidistance...

...vypadala po prvním kole slibně. Do Top 50 - z celkového počtu cca 170 startujících - postoupilo opět 10 českých týmů. Na průběžném 4.-6. místě byla Terka Brožková s Lotkou s 23 body a s 22 body šly do druhého kola Veronika Urbášková se Sushi, průběžné 13.-20. místo.

Druhá kola se ale bohužel ani jednomu z našich týmů nevyvedla. Nejlépe nakonec skončila Alena Smolíková s Jerry (21 + 21 bodů) na 17. místě.

A na závěr evropského reportu velké díky celému českému týmu za atmosféru, jakou po celou dobu mistrovství vytvářel - ať už jde o vydatné fandění nejen českým týmům, taneční párty na hřišti v přestávce mezi freestyly (ke shlédnutí na facebooku)...

Takže ve zkratce, VŠICHNI JSTE BYLI SKVĚlÍ!!!