Reprezentace na Mistrovství Evropy 2013

Sezóna 2013 přinesla pro české dogfrisbee velké úspěchy. Postaraly se o ně nejen stálice českého dogfrisbee – Lucka Schönová, Pavel Kos, Alena Smolíková – ale i nováčci, především Jiřka Piskoř, který se zapsal do tabulek Quadrupedu nejdelším evropským hodem 88 m.

Úspěšné bylo i Mistrovství Evropy pořádané ve Švýcarsku, kde česká výprava byla jednou z nejpočetnějších a také nejúspěšnějších. Nejen že získala ocenění za nejlepší tým šampionátu, ale především členové DiscDog klubu si odnášely mistrovské tituly. Mistriní Evropy v Quadrupedu se stala Lucka Schönová a první vicemistryní se stala Markéta Urbášková, tedy hned dvě ženy z česka na stupních vítězů. Nechybělo mnoho a stupně vítězů by ovládla kompletně Česká republika.

Freestyle ovládli Japonci, tak by se stručně daly nazvat závody v kategorii freestyle OPEN. Nejlepším českým, a tedy i evropským hráčem roku 2013, se po zásluze stal Pavel Kos, který dokázal odolat obrovské konkurenci evropských týmů a umístil se na třetím místě. Úspěchy však přišly i z kategorie  Bonsai (Small dogs), kde první skončila Alena Smolíková a třetí místo obsadila Kristýna Alexová.  Ve skupině freestyle STARTERS si stříbro vybojovala Klára Stoklasová.

Třešničkou na dortu a posledním oceněním bylo již zmíněné vyhlášení nejlepšího týmu.

Kompletní výsledky z ME 2013 najdete zde:dogfrisbee-ec-2013.ch