USDDN Mistrovství světa

Poslední roky dokazují, že české týmy se již prodraly na špičku nejen evropského, ale také světového dogfrisbee. Zatím největšími úspěchy českého dogfrisbee jsou zřejmě titul Mistra světa pro rok 2011 v SuperPro Toss&Fetch Lucky Schönové s Dixi, páte místo tohoto týmu ve freestylu ze stejného roku a 8. místo ve freestylu Aleny Smolíkové s Jerry z Mistrovtsví světa USDDN 2014, což bylo podle pamětníků "nejnašlapanější" mistrovství všech dob!

Mistrovství světa se mohou zúčastnit jen ty týmy, kterým se podaří kvalifikovat na některé z kvalifikačních soutěží. Tyto soutěže probíhají po celém světě od jara do září.  

Mistrovství světa USDDN 2014

Na ročník 2014 vyrazila zatím nejpočetnější česká, potažmo česko-slovenská, výprava. V silné konkurenci 71 týmů, což dle mínění pravidelných účastníků je jedna z největších za celou dobu konání MS, si naše holky vedly úžasně.

Česko-slovenská výprava na MS 2014 zkártka zabodovala a ukázala všem, jak skvělé týmy se v Evropě vyskytují. Nejlepším českým freestylovým umístěním a zároveň nejlepším (zcela) evropským výkonem (na 6. místě skončila Lucka Plevová s Rayem žijící v Japonsku) se může pro letošní rok pyšnit Alča Smolíková s Jerry, které skončily na 8. místě z 71 týmů!!! Alča s Jerry navíc mimo výborného umístění získaly také cenu pro Celkově nejoblíbenější tým celého MS.

V top 15 navíc skončily ještě 14. Míša Andrová s Kim (jejich první start na MS!!!) a 13. Lucka Schönová s Dixi. 

Letošní konkurence ve freestylu byla skutečně veliká, což umístěním našich holek dodává ještě větší "lesk".

Nemůžeme ale opomenout ani ostatní reprezentantky: Iveta Chomátová s Beri byly kandidátky na cenu pro Nejlepšího baviče (ocenění nakonec dostala Sachiko Tachibana z Japonska). A ačkoli nejmladší členky výpravy - Kristýna Nosková s Mejzou, Kristýna Kvapilová s Charliem a Terka Brožková s Lotkou - se umístěním mezi nejlepší týmy nedostaly, udělaly svými výkony na americké i asijské frisbee hráče ohromný dojem. 

Slovenská část výpravy - Patrik Szöcs a Darty - zazářila v SMD. Pánové skončili o půl bodu na dělené 4. pozici. Tato dvojice byla historicky prvním slovenským týmem, který se kdy MS účastnil!!!

Velké díky patří také psychické opoře přímo na místě - Lence Bilíkové a Tereze Chvojkové. 


Holky a Patriku, děkujeme za příkladnou reprezentaci. 

JSME NA VÁS PYŠNÍ.

Seznam českých týmů reprezentujících Českou republiku: 

  • Lucka Shcönová a Dixi - Freestyle a Super Minidistance
  • Alena Smolíková a Jerry - Freestyle 
  • Míša Andrová a Annakim - Freestyle a Super Minidistance
  • Terka Brožková a Lotrajda - Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Kvapilová a Charlie - Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Nosková a Mejza - Freestyle a Super Minidistance
  • Iveta Chomátová a Beri - Freestyle a Super Minidistance
nahoře zleva: Patrik Szöcs, Kristýna Kvapilová, Tereza Brožková, Kristýna Nosková, Melissa Heeter, Michaela Andrová, Lenka Bilíková
dolní řada zleva: Alena Smolíková, Iveta Chomátová, Lucka Schönová, ležící Tereza Chvojková
DiscDog klub České republiky děkuje firmě Zero DC (http://www.zerodc.cz/cs/) za postroje pro psy našich reprezentantek a firmě GodDog (http://www.goddog.cz/index.php) za oblečení pro naše reprezentantky.