DCDDC2016

Jarní Morava DiscDog Distance

 Adresa:  Citov
 Datum:  2. - 3. 4. 2016
 Pořadatel:  Psí Hrátky
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):   www.psihratky.eu
 Přihláška (URL):  www.psihratky.eu
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva

 

Bye Bye Summer DiscDog Fun Weekend

 Adresa:  Nový Svět, Dvůr Králové nad Labem     
 Datum:  8. - 9. 10. 2016
 Pořadatel:  Pavel Ryttnauer
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):   
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva

Druhý Říjnový víkend 8. - 9. 10. 2016 se konala už tradiční distanční soutěž ByeBye Summer 2016. Tato soutěž je v kalendáři dogfrisbee už od prvního ročníku DogChow Poháru.

Tentokrát se na distanční víkend sjelo cca 60 týmů z České republiky a Polska. Na závodech se rozdávaly poslední body do poháru DogChow 2016 v kategorii SPTF, DogDartbee, Paralelní TimeTrial a Qaudruped Ž,M.
Letošního ročníku se účastnily i tři novopečení mistři Evropy. Jiřka Piskoř a Abby v Qaudrupedu mužů, Kristýna Nosková a Mejza v Qaudrupedu žen a SPTF Kaska Krzewina a Kia.
 
Sobotní klání probíhalo v kategorii SPTF a DogDartbee. Sobotní startovní listiny byly velmi slušně zaplněné. V SPTF startovalo 57 týmů a v DogDartbee 49 týmů.
V kategorii SPTF svojí letošní suverenitu potvrdila úřadující mistryně Evropy Kaska Krzewina a Kija s náhozem 45 bodů.
V DogDartbee uspěla ve finálové skupině Kristýna Nosková a Mejza.
 
Bohužel nedělní program už nebyl tak hojně obsazen. Do Qaudrupedu nastoupilo 20 týmů - po deseti v obou kategoriích.
Velké zklamání pro pořadatele byla ale účast v Paralelním TimeTrialu kterého se účastnilo jen 21 závodníků.
Qaudruped pořadatelům ale radost udělal. Za prvé zde po dlouhé době startovalo dost mužů, ale také tím, že na startovce byly dva zmínění mistři Evropy a také Mistr České republiky Ondra Uhlíř a Ju.
Muže ovládl fenomén posledních let Jiřka Piskoř a Abby a ženy další rekordman/ka Kristýna Nosková a Mejza.

V PTT vyhrála Kateřina Šnýdrová a Cola. 

Fun Factory For Frisbee

 Adresa:  Pohořany u Olomouce        
 Datum:  13. - 14. 8. 2016
 Pořadatel:  Pavel Ryttnauer, Karel Blaschke
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):   
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva

Druhý srpnový víkend se konal závod Purina DogChow poháru a to Fun Factory For Frisbee 2016. Již tradičně se na těchto závodech potkávají různá odvětví, se společným jmenovatelem a tím je FRISBEE. Letos na FFFF 2016 byla nově zařazena disciplína The Qaudruped. Jinak součástí závodů je Dogfrisbee, KANJAM, DiscGolf a zábavná akce na večer BeerRace.
 
Soutěžit se začalo už v pátek podvečer v disciplíně the Qaudruped. Soutěžilo zde dohromady 19 žen a mužů. Závodníci tak chtěli využít poslední šanci dosáhnout na kvalifikační limit pro start na MČR2016.
Páteční Qaudruped se stal raritou a to tím že finále končilo za umělého osvětlení, které vytvořily osobní auta závodníků.
V kategorii mužů vyhrál Dariusz Radomski a Pris a v kategorii žen Kristýna Nosková a Mejza.
 
V sobotu ráno se začalo soutěžit v dogfrisbee kategoriemi Freestyle Open, Starters a SPTF. Odstartovala také soutěž discgolfistů a pomaličku se začal rozjíždět i boj ve skupinách KANJAM.
V kategorii Open startovaly úctyhodné tři desítky soutěžících. Kategorie Starters, což jsou začínající hráči, byla také hojně obsazená. Zde startovalo 21 týmů. V kategorii SPTF se o prvenství rvalo 65 týmů.
 
Na discgolfové jamky, které připravil zkušený hráč Michal Hron (Miquel), se vydalo dohromady 10 hráčů.
Pro organizátory je vždy těžké skloubit všechny disciplíny do programu, ale za přispění všech se vždy povede to, aby si všichni mohli vyzkoušet všechny frisbee disciplíny.
 
Neděle, nebo-li finále :)
Kategorii OPEN ovládla Míša Andrová a Kimka, která udržela své vedení po sobotním programu a stejně tak i v kategorii STARTERS Aneta Kalová a Pepin. V kategorii SPTF vyhrála Kaska Krzewina a Dzem se 46,5 body z 50 možných bodů. 

Diváci kteří si našli cestu na FFFF 2016 (cca 50) mohli vidět, jako každý rok, v nedělním odpoledne na hrací ploše finále KANJAM a poslední jamku Discgolfistů. FFFF 2016 byla mezinárodní akce, jak v řadách soutěžících (Polsko, Slovensko), tak i z řad rozhodčích. 

Brněnské psí dny

 Adresa:  Brno - Pisárky       
 Datum:  16. - 17. 7. 2016
 Pořadatel:  Lucie Seďová
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):   www.brnenskepsidny.cz
 Přihláška (URL):  www.brnenskepsidny.cz
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs
 Napsali o nás:  Brněnský deník

 

Tisková zpráva

O víkendu 16.-17. července se na hřišti v Brně Pisárkách konal již šestý ročník Brněnských psích dnů.

Na akci probíhaly již tradičně závody v dogfrisbee, agility, dogdancingu a také voříškiáda. Novinkou bylo letos zařazení nového psího sportu - treibballu.

Freestylové závody v dogfrisbee a Super Minidistance byly letos kvalifikační závody na světové finále v USA, což jistě přilákalo mnoho hráčů. Dále se závodilo také v Super Minidistance Divizi II a v Dogdartbee.

Závody byly prokládány bohatým doprovodným programem ve formě přednášek, ukázek psích sportů nebo soutěží pro diváky. Každý si přišel na své. Večer pak účastníci mohli své síly přeměřit v pivních soutěžích nebo v páce.

Troufnu si říct, že letošník ročník byl rekordní co do počtu závodníků i návštěvníků, na čemž se podílelo mimo jiné i počasí - letos se výjimečně BPD vyhnuly pekelná vedra. Snad si všichni víkend užili a příští rok zas :)