Key DiscDog Freestyle

 Adresa:  Olomouc        
 Datum:  14. - 15. 5. 2016
 Pořadatel:  Psí hrátky
 Rozhodčí:  Markéta Urbášková - SPTF
 Propozice (URL):   www.psihratky.eu
 Přihláška (URL):  www.psihratky.eu
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva


Key DiscDog Freestyle

14.-15.5.2016

Freestylovou sezónu již tradičně zahájil květnový Key DiscDog Freestyle. Stejně jako v loňském roce se akce odehrála na atraktivním místě kousek od centra města Olomouce. Díky frekventované cyklo-inline stezce, která vede přímo kolem areálu, mohli zápolení o kvalifikační místa na MČR a MS sledovat nejen diváci přímo u hřiště, ale i všichni, kteří se o víkendu rozhodli sportovat nebo se jen tak projít. 

V kategorii Open se o pódium nakonec poprali úplně ti stejní hráči, jako v loňském roce. Patrik Szöcs s Dartym ze Slovenska opět obsadil třetí místo. Na prvním a druhém místě ovšem došlo k dokonalé rošádě - loni první Alena Smolíková s Jerry se musela pomyslně sklonit před loni druhou Míšou Androvou s Kim. Míša s Kim si navíc odvezly také ocenění za Nejlepší freestyle , které loni získala Alena. Alena ovšem letos zase Míše vyfoukla cenu pro Nejlepšího hráče. 

Výborné výkony byly k vidění také v kategorii Starters, kde se premiérově předvedlo hned několik týmů. Nejlépe ze všech si nakonec vedla debutující Veronika Petrová s Lokim. V domácím prostředí zvítězila s náskokem téměř 12 bodů. V SuperMinidistance měli začínající hráči poprvé možnost startovat v Divizi II určené pro méně zkušené týmy. Tato možnost nakonec přilákala hned několik zcela nových tváří. Vítězkou Divize II se stala Jana Tománková s Grace z Ostravy. V Divizi I, kde soutěžili zkušené týmy, nejlepší výkony předváděla závodnice z Polska Agnieszka Losak s Lukrecjou. 

Zpestřením tradičního programu byla disciplína Noční Paralelní Timetrial (zde slavil zlatý hatrick Patrik Szöcs s Dartym), lidský dogfreestyle a turnaj v Kanjamu. 

Gratulujeme všem úspěšným týmům, které si domů odvezly ceny od partnera českého dogfrisbee firmy DogChow a přejeme hodně štěstí na dalších závodech.