Turnoff Freestyle Weekend

 Adresa:  Svijanský Újezd       
 Datum:  4. - 5. 6. 2016
 Pořadatel:  Turnoff Dogfrisbee, z.s. - Marcela Nosková
 Rozhodčí:  Pavla Hejralová - SPTF
 Propozice (URL):   www.turnoff-df.cz
 Přihláška (URL):  www.turnoff-df.cz
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva


O víkendu  4.- 5. 6. 2016 se ve Svijanském Újezdu konal dogfrisbee závod nazvaný Turnoff Freestyle Weekend. Jak již název napovídá, jednalo se o freestylové závody pořádané spolkem Turnoff Dogfrisbee, z.s. jehož členskou základnu tvoří hráči žijící v okolí Turnova a Liberce. Turnoff Freestyle Weekend měl svou premiéru v loňském roce a i letos se pořadatel snažil připravit ty nejlepší podmínky pro závodníky začátečníky i zkušené hráče.

Závod, stejně jako loni, spadá do série závodů DogChow Purina Poháru 2016 a je zároveň kvalifikačním závodem na Mistrovství České republiky v disciplínách freestyle a SuperMinidistance. Krom tradičních kvalifikačních disciplín byla nově vypsána kategorie “Divize II” v disciplíně SuperMinidistance, jež je zároveň i novinkou v pravidlech DiscDog klubu ČR, a která slouží především začínajícím týmům, k tomu, aby získaly zkušenosti a nebáli se závodit po boku zkušenějších závodníků. V této kategorii startovalo 20 týmů, z nichž velká část byla právě naprostými nováčky a TFW byl jejich první závodní start.

Doplňkovou soutěží pak bylo oblíbené DogDartbee, které doplnilo freestylový nedělní program. Překvapivě hojnou účast měla i kategorie Freestyle Starters, ve které startoval téměř stejný počet týmů jako v kategorii OPEN - 16 týmů OPEN a 15 týmů STARTERS.  Přičemž polovina hráčů “Starters” si odbyla svou freestyle premiéru. Je skvělé vidět, že frisbee získává další a další hráče nejen na distanční disciplíny.

Co se rozhodčí týče, i letos vsadil pořadatel na ryze dámské osazenstvo a to i v distančních disciplínách.

Dle ohlasů závodníků to byl opět příjemný a pohodový závod a i když se počasí v neděli všemožně snažilo závody přerušit bouřkou a přívalovými dešti, vše se nakonec dohrálo a konec závodů a následná slavnostní dekorace vítězů již proběhla za svitu letního slunce.

Vítězkou freestyle OPEN se dle očekávání stala Michaela Andrová, která je v současnosti naší nejlepší hráčkou a zároveň Mistriní republiky pro rok 2015. Ve Startrech kralovala plzeňská hráčka Nikol Vízková, která se zároveň stala i nejúspěšnější hráčkou celého víkendu.

SuperMinidistance vyhrála Kristýna Nosková a DogDartbee a originální cenu vyhrála již zmiňovaná Nikol Vízková.

Nejlepším družstvem víkendu se stalo pořadatelské Turnoff Dogfrisbee, které si za své úspěchy odneslo originální dort, o který se samozřejmě podělilo se všemi účastníky, kteří na závodech vydrželi až do konce.