Fun Factory For Frisbee

 Adresa:  Pohořany u Olomouce        
 Datum:  13. - 14. 8. 2016
 Pořadatel:  Pavel Ryttnauer, Karel Blaschke
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):   
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky:   Externí odkaz Google Docs

 

Tisková zpráva

Druhý srpnový víkend se konal závod Purina DogChow poháru a to Fun Factory For Frisbee 2016. Již tradičně se na těchto závodech potkávají různá odvětví, se společným jmenovatelem a tím je FRISBEE. Letos na FFFF 2016 byla nově zařazena disciplína The Qaudruped. Jinak součástí závodů je Dogfrisbee, KANJAM, DiscGolf a zábavná akce na večer BeerRace.
 
Soutěžit se začalo už v pátek podvečer v disciplíně the Qaudruped. Soutěžilo zde dohromady 19 žen a mužů. Závodníci tak chtěli využít poslední šanci dosáhnout na kvalifikační limit pro start na MČR2016.
Páteční Qaudruped se stal raritou a to tím že finále končilo za umělého osvětlení, které vytvořily osobní auta závodníků.
V kategorii mužů vyhrál Dariusz Radomski a Pris a v kategorii žen Kristýna Nosková a Mejza.
 
V sobotu ráno se začalo soutěžit v dogfrisbee kategoriemi Freestyle Open, Starters a SPTF. Odstartovala také soutěž discgolfistů a pomaličku se začal rozjíždět i boj ve skupinách KANJAM.
V kategorii Open startovaly úctyhodné tři desítky soutěžících. Kategorie Starters, což jsou začínající hráči, byla také hojně obsazená. Zde startovalo 21 týmů. V kategorii SPTF se o prvenství rvalo 65 týmů.
 
Na discgolfové jamky, které připravil zkušený hráč Michal Hron (Miquel), se vydalo dohromady 10 hráčů.
Pro organizátory je vždy těžké skloubit všechny disciplíny do programu, ale za přispění všech se vždy povede to, aby si všichni mohli vyzkoušet všechny frisbee disciplíny.
 
Neděle, nebo-li finále :)
Kategorii OPEN ovládla Míša Andrová a Kimka, která udržela své vedení po sobotním programu a stejně tak i v kategorii STARTERS Aneta Kalová a Pepin. V kategorii SPTF vyhrála Kaska Krzewina a Dzem se 46,5 body z 50 možných bodů. 

Diváci kteří si našli cestu na FFFF 2016 (cca 50) mohli vidět, jako každý rok, v nedělním odpoledne na hrací ploše finále KANJAM a poslední jamku Discgolfistů. FFFF 2016 byla mezinárodní akce, jak v řadách soutěžících (Polsko, Slovensko), tak i z řad rozhodčích.