Brněnské psí dny

 Adresa:  Brno - Pisárky       
 Datum:  14. - 15. 7. 2018
 Pořadatel:  Lucie Seďová
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):  ZDE
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky: ZDE
 Napsali o nás:  

 

Tisková zpráva

O víkendu 14.-15.7.2018 se na hřišti v Brně Pisárkách konal již osmý ročník Brněnských psích dnů.

Na akci probíhaly již tradičně závody v dogfrisbee, agility, dogdancingu, trick doggingu, treibballu a také voříškiáda. Závody byly prokládány bohatým doprovodným programem ve formě seminářů, přednášek, ukázek dalších psích sportů, psí poradny nebo soutěží pro diváky. Celá akce každoročně podporuje útulek Tbet, neziskový azyl pro handikepované pejsky a kočičky, na jejich podporu na místě probíhal bazárek, dále se mohli návštěvníci zúčastnit canicrossu a novinkou byla letos voříškiáda plyšových pejsků pro děti.

Na dogfrisbee závodech se mohli závodníci kvalifikovat na mistrovtví ČR a také na mistrovství světa v USA a to v disciplínách Freestyle a Super Minidistance, což jistě přilákalo mnoho hráčů z celé Evropy. Dále se závodilo v soutěžích Super Minidistance Divize II, ve které jsme mohli vidět spoustu nadějných hráčů a také v Dogdartbee.

Vítězem kategorie Open se stal slovenský tým Patrik Szőcs s Dartym. Na druhém místě se umístila Alena Smolíková a Jerry a třetí příčku obsadila Aneta Kalová a Pepin. Krásné výkony závodníků jsme mohli vidět také v kategorii Starters, ani tradiční pekelná vedra na BPD týmům neubrala na výkonu a zlato si odnesl Daniel Řepa a Raven, na druhém místě skončila Zuzana Klimešová a Shai a třetí příčku obsadila velmi talentovaná Martina Bolehlovská s Bejlinkou.

Zlatou příčku v kvalifikační disciplíně Super Minidistance obsadil polský tým Kaska Krzewina a Absinth, 2.místo taktéž polský tým Karolina Nowak & Fuji a po rozstřelu se na 3.místě umístil Daniel Řepa a Kira. Na prvním místě v kategorii Super Minidistance divize II skončila Markéta Šimůnková a Doris a v Dogdartbee opět zabodoval Partik Szőcs a Darty.

Gratulujeme všem úspěšným týmům, děkujeme všem zúčastněným, celému organizačnímu týmu a samozřejmě sponzorům a těšíme se na příští rok.