Adresa: Plav, okres České Budějovice, (GPS - 48.9010667N, 14.4867875E)
 Pořadatel:  Aneta Bláhová, Karolína Medová
 Propozice (URL):  ZDE, FB
 Přihláška (URL):
 Seznam přihlášených:
 Výsledky: ZDE

O víkendu 25.-26.5. v obci Plav, nedaleko Českých Budějovic, se uskutečnily první dogfrisbee závody na jihu Čech. Tyto závody byly zařazeny do ligy dogfrisbee a zároveň se z nich účastníci mohli kvalifikovat na mistrovství České republiky. Ráda bych Vás seznámila s disciplínami, v kterých se soutěžilo a i s týmy, které v nich zvítězily.

Ovšem, aby se závody mohly uskutečnit, bylo zapotřebí nejdříve sehnat místo na konání. Tímto mockrát děkujeme paní starostce Oldřišce Ribolové, která nám nejen povolila pořádat závody v obci Plav, ale také zajistila posekání hřiště, domluvila sociální zázemí, elektřinu a spousty dalších věcí. Děkujeme, že se závody mohly uskutečnit na tak krásném místě!

A co by to bylo za závody, kdybychom neměly ceny pro vítěze. Dovolte mi, abych Vám představila naše sponzory.

Touto cestou bychom rádi poděkovali značce CALIBRA, která se stala naším hlavním sponzorem. Věnovala nám pro vítěze superprémiové hypoalergenní granule a konzervy z řady CALIBRA EXPERT NUTRITION MOBILITY a masové pamlsky CALIBRA DOG JOY. Mysleli ovšem na každého závodníka, který od Calibry dostal registrační balíček. V neděli nás na závodech navštívili s prodejním stánkem, a tak závodníci měli možnost, zakoupit svým čtyřnohým parťákům masové pamlsky za jejich skvělé výkony.

Dále velké poděkování patří značce AKTIVNÍ Zvíře, která myslí na zdraví nejen psů. Věnovala pro vítěze kloubní výživu GELOREN dog. Chutné žvýkací tablety pro výživu a podporu psích kloubů a také KELPAREN unikátní dentální tyčinky s trojím účinkem.

ULTIMO. Tak zní jméno našeho dalšího sponzora. Frisbee.shop kde seženete vše na všechny druhy frisbee sportů! Vsadím se, že jste ani neměli tušení, kolik frisbee sportů existuje a že není frisbee jako frisbee. Pro vítěze nám věnovali dogfrisbee BITE od firmy Latitude64°. A nezůstali jenom u disků. V sobotu večer si závodníci zahráli discgolf a ti nejlepší si odnesli 15% slevu na nákup z www.ULTIMO.cz

A nesmíme zapomenout na značku NUTRAM, špičková krmiva z Kanady. Která každému účastníkovi věnovala pamlsky pro lidi i psi CANDY a vzorek krmiv K9.

Děkujeme sponzorům za důvěru kterou v naše závody vložili a velmi si ceníme jejich spolupráce!

A teď zpět k samotnému závodnímu dni. V každé z disciplín je za cíl, aby psovod co nejlépe hodil disk a pes ho před dopadem na zem chytil do zubů. V sobotu, po registraci týmů, byl závod v 10 hodin zahájen 1. kolem disciplíny SUPER PRO TOSS AND FETCH. Po 33 týmu. Z kvalifikace nám vzešlo 8 nejlepších týmu, které postoupili do semifinále. Nejvíce bodů v ní získal Josef Brčák s Rastee, pro které to byly zároveň první závody. Po poledni se odehrálo 2.kolo SPTF, semifinále a finále DogDartbee a sobota byla téměř za námi. Chybělo už jenom vyhlásit vítěze. Pojďme se tedy s vítězi a jednotlivými disciplíny seznámit.

SUPER PRO TOSS AND FETCH

Disciplína, v které jde nejen o rychlost, ale i přesnost a délku hodů. V časovém limitu 90 sekund se týmy snaží nasbírat co nejvíce bodů. SPTF, jak se zkráceně této disciplíně říká, je 2 kolová a v každém kole je možné získat maximálně 25 bodů.

V Divizi I, ve které se nacházejí zkušení závodníci, startovalo 16 týmu. Byli to velmi vyrovnané výkony a v prvním kole nejlépe házela a nejlépe chytal Aneta Bláhová a Pepin (22,5 bodů), potom Petra Šedivá a Aston Martin (21,5 bodů ) a na průběžně 3. místě se umístila Pavla Gašpárková a Tony (21 bodů). Ovšem po druhém kole, vše dopadlo jinak a 1.místo atakovala z průběžně 6.pozice Nikol Vízková s Barčou. Na stupni vítězů jsme tedy mohli vidět tyto týmy:

1.místo - Nikol Vízková a Barča (40,5 bodů a kvalifikace na MČR)
2.místo - Pavla Gašpárková a Tony (40 bodů a kvalifikace na MČR)
3.místo - Aneta Bláhová a Pepin (39,5 bodů)

V Divizi II, kde startují začátečníci, se sešlo 15. týmů. Po prvním kole byla na 1. místě Hana Bečvářová a Ágnes (20 bodů) , na druhém Eva Benešová a Číro (19 bodů) a na průběžném 3. místě Pavel Jouza a Bayli s 18 body. Konečné pořadí bylo následující a musím konstatovat, že by se s těmito výkony neztratili ani v Divizi I. :

1.místo - Eva Benešová a Číro (37,5 bodů)
2.místo - Pavel Jouza a Bayli ( 35 bodů)
3.místo - Hana Bečvářová a Ágnes (32,5 bodů)

DOGDARTBEE

V této disciplíně se hází na terč. Každý má 9 hodů. Podle toho kam pes dopadne, tolik bodů získá. Samozřejmě musí být disk psem chycen za letu. Byla to nejpočetnější disciplína víkendu. V kvalifikaci závodilo 33 týmu. Ovšem pouze 8 nejlepších mohlo postoupit do semifinále, kde týmy soupeřily o 4 finálové místa. Postupová místa vybojovali Jolana Krátka a Tyga, Nikol Vízková a Pussa, Pavel Jouza a Bayli a poslední postupové místo do finále vybojoval Josef Brčák a Rastee. Do poslední chvíle to vypadalo, že první místo obsadí Jolana Krátka a Tyga, ovšem to by nebyl sport, aby se to posledním hodem Pavla Jouzy nezměnilo. Hodil krásný hod přesně mířený na střed, Bayli ho chytil a předními packy dopadl přímo na střed terče. Konečné pořadí bylo následující :

1.místo - Pavel Jouza a Bayli (230 bodů)
2.místo - Jolana Krátka a Tyga (190 bodů)
3.místo - Nikol Vízková a Pussa (170 bodů)

Tím ovšem sobota neskončila. Po předání cen vítězům, doplnění sil formou krátkého odpočinku a večeře, se hrál discgolf. Skvěle ho pro nás připravila Pavla Hejralová, zahrálo si 8 nadšenců, bez psů. Byl na 7 jamek - cílů a křižovala ho nejedna přírodní překážka. Dokonce se párkrát muselo pro disk do protékající řeky Malše. Prostě a jednoduše, dokonalá večerní zábava pro frisbee nadšence, zakončená posezením u ohně. Tím už sobota plná zážitků a krásných sportovních výkonů opravdu skončila.

Pár hodin spánku a je tu druhý závodní den. Neděle, tak ta se nám nesla v poklidném tempu, aspoň z pohledu pořadatele. Čekal nás Quadruped a Paralelní TimeTrial. Začalo se v 9 hodin kvalifikačními hody bez psů do disciplíny Quadruped. Cílem je hodit co nejdále, muži a ženy závodí zvlášť. Jeden hod, do kterého dáte vše a podle toho vás rozřadí do skupin. Z žen nejdále hodila Kristýna Nosková (57,3m), která je s Mejzou držitelkou světového rekordu 84,16 metrů! Neskutečný výkon, kdy pes disk na takovou vzdálenost doběhne a ještě chytí. Z mužů v kvalifikaci nejdále hodil Martin Lev 54,3 metru. Jedenáct žen a pět můžu si hodilo své kvalifikační hody, došli si pro své psí sportovce, byli rozřazení do skupin a mohlo se pokračovat.

QUADRUPED ženy

Jedenáct závodních týmu bylo rozděleno do 3 skupin a z každé jen jeden nejlepší tým mohl postoupit. Těmi se stali Aneta Bláhová a Pepin hodem dlouhým 47,9 metru. Kristýna Nosková a Mejza postoupili hodem dlouhý 58,8 metru a Pavla Gašpárková a Tony s hodem 43,6 metrů. Zbytek závodního pole mělo ještě možnost dostat se do finále z kola Last chance. Tu, jak se říká, popadla za pačesy Nikol Vízková a Barča hodem dlouhým 52,7 metru. Finále bylo napínavé. Byli tam dlouhé i kratší hody, psi to dělali napínavé a některé disky nechytili. Můžete mít nejdelší hod závodu a přesto nestát na stupních vítězů. Vše je o tom,aby ten dlouhý hod přišel ve správnou chvíli. A tak se na stupně vítězů postavili týmy v tomto pořadí a takto dlouhé byli jejich nejlepší hody dne:

1.místo - Nikol Vízková a Barča (58,4m kvalifikaci na MČR)
2.místo - Kristýna Nosková a Mejza (58,8m kvalifikace na MČR)
3.místo - Aneta Bláhová a Pepin (52 m kvalifikace na MČR)

QUADRUPED muži

Jelikož se mezi muži sešlo pouze 5 odvážlivců závodit v hodu na dálku, byli rozděleni do dvou skupin. Z první skupiny hodem dlouhým 45,3 metru postoupil Martin Pelikán a Bexley. Z druhé Michal Jansa a Dárek s hodem 54,2 metru, kterým si i splnili kvalifikaci na MČR. A do finále se k nim přidal z poslední šance Martin Lev a Erzo s nejdelším hodem dne 61,5 metru. Na stupních vítězů stáli v tomto pořadí a v závorce jsou uvedeny jejich nejlepší hody dne.

1.místo - Michal Jansa a Dárek (57 m kvalifikace na MČR)
2.místo - Martin Lev a Erzo (61,5m již kvalifikován na MČR)
3.místo - Martin Pelikán a Bexley (45,3m)

PARALELNÍ TIMETRIAL

Disciplína, v které jde hlavně o rychlost. Pes musí co nejrychleji chytit a přinést hozený disk za 18 metrovou vzdálenost a to zopakovat ještě jednou. Nejdříve se začalo kvalifikací, do které se přihlásilo 20 závodních týmu. Změřil se jim čas a 16 nejrychlejších postoupilo do vyřazovacích kol. Dál jsou týmy rozřazení do dvojic, soutěží současně a kdo rychleji chytí dva disky vyhrává. Tři, dva, jedna pojďme se podívat na výsledky. O 3.místo si to rozdali Aneta Bláhová a Pepin proti Kristýna Nosková a Mejza. O 1.místo soupeřili Nikol Vízková a Pussa proti Martin Pelikán a Bexley. A jak to dopadlo?

1.místo - Nikol Vízková a Pussa
2.místo - Martin Pelikán a Bexley
3.místo - Aneta Bláhová a Pepin

Vítězové již byli známi, nezbývalo než je ocenit a rozjet se ke svým domovů. Na závěr bych ještě chtěla poděkovat všem závodníkům, kteří dorazili na jih Čech a podpořili tak první frisbee závody v těchto končinách. Našim rodinám, rozhodčí Pavle Hejralové, pomocníkům, fotografce Hance Bečvářové a já předně spoluorganizátorce Anetě Bláhové. Bez Vás by ty závody nebyly! Děkujeme!