Mistrovství světa USDDN 2014

Na ročník 2014 vyrazila zatím nejpočetnější česká, potažmo česko-slovenská, výprava. V silné konkurenci 71 týmů, což dle mínění pravidelných účastníků je jedna z největších za celou dobu konání MS, si naše holky vedly úžasně.

Česko-slovenská výprava na MS 2014 zkártka zabodovala a ukázala všem, jak skvělé týmy se v Evropě vyskytují. Nejlepším českým freestylovým umístěním a zároveň nejlepším (zcela) evropským výkonem (na 6. místě skončila Lucka Plevová s Rayem žijící v Japonsku) se může pro letošní rok pyšnit Alča Smolíková s Jerry, které skončily na 8. místě z 71 týmů!!! Alča s Jerry navíc mimo výborného umístění získaly také cenu pro Celkově nejoblíbenější tým celého MS.

V top 15 navíc skončily ještě 14. Míša Andrová s Kim (jejich první start na MS!!!) a 13. Lucka Schönová s Dixi. 

Letošní konkurence ve freestylu byla skutečně veliká, což umístěním našich holek dodává ještě větší "lesk".

Nemůžeme ale opomenout ani ostatní reprezentantky: Iveta Chomátová s Beri byly kandidátky na cenu pro Nejlepšího baviče (ocenění nakonec dostala Sachiko Tachibana z Japonska). A ačkoli nejmladší členky výpravy - Kristýna Nosková s Mejzou, Kristýna Kvapilová s Charliem a Terka Brožková s Lotkou - se umístěním mezi nejlepší týmy nedostaly, udělaly svými výkony na americké i asijské frisbee hráče ohromný dojem. 

Slovenská část výpravy - Patrik Szöcs a Darty - zazářila v SMD. Pánové skončili o půl bodu na dělené 4. pozici. Tato dvojice byla historicky prvním slovenským týmem, který se kdy MS účastnil!!!

Velké díky patří také psychické opoře přímo na místě - Lence Bilíkové a Tereze Chvojkové. 


Holky a Patriku, děkujeme za příkladnou reprezentaci. 

JSME NA VÁS PYŠNÍ.

Seznam českých týmů reprezentujících Českou republiku: 

  • Lucka Shcönová a Dixi - Freestyle a Super Minidistance
  • Alena Smolíková a Jerry - Freestyle 
  • Míša Andrová a Annakim - Freestyle a Super Minidistance
  • Terka Brožková a Lotrajda - Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Kvapilová a Charlie - Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Nosková a Mejza - Freestyle a Super Minidistance
  • Iveta Chomátová a Beri - Freestyle a Super Minidistance
nahoře zleva: Patrik Szöcs, Kristýna Kvapilová, Tereza Brožková, Kristýna Nosková, Melissa Heeter, Michaela Andrová, Lenka Bilíková
dolní řada zleva: Alena Smolíková, Iveta Chomátová, Lucka Schönová, ležící Tereza Chvojková
DiscDog klub České republiky děkuje firmě Zero DC (http://www.zerodc.cz/cs/) za postroje pro psy našich reprezentantek a firmě GodDog (http://www.goddog.cz/index.php) za oblečení pro naše reprezentantky.