Seznam přihlášených:
 Výsledky: ZDE

Tisková zpráva

O víkendu 12. - 13. 8. 2017 se uskutečnil, tentokrát ve Dvoře Králové nad Labem, Dogfrisbee víkend se všemi disciplínami které mají v České republice tradici.
Soutěžilo se dohromady v 5 disciplínách, kdybychom ale počítali všechny divize, tak celkem pořadatelé sestavili 8 startovních listin.
Za zmínku také stojí počty soutěžících. V Super MiniDistance soutěžilo 41 týmů a v DIVIZI II 17 týmů, v Quadrupedu 12 mužů a 16 žen. Ve freestylu OPEN 26 týmů a v kategorii Starters 15 týmů. Takové počty byli pro pořadatele příjemné překvapení.

Pořadatelé pro hráče připravili lahůdku. A tou byl výběr rozhodčích. Na "režisérská křesílka" usedli dva rozhodčí, patřící k nejlepším hráčům dogfrisbee posledních let. Manželský pár Shaun Hirai (Team Judge) a Lucka Plevová Hirai (dog judge). Další rozhodčí byla jedna z nejlepších českých hráček Lucka Schönová (player judge starters).

Jak je na FFFF tradicí, tak pořadatele dávají šanci i novým rozhodčím a tou byla Eva Kostka (player judge open). Čtvrtou rozhodčí byla Kája Matoušová (execution judge).

Dogfrisbee maraton odstartoval v sobotu v brzkých ranních hodinách. V sobotu týmy závodily o poháry v kategorii Super MiniDistance a Paralelní TimeTrial, a také byla rozehrána 1 kola kategorie freestyle Open a Starters.

SMD bylo na vysoké úrovni, hned 9 týmů po prvních kolech mělo 20 a více bodů (v jednom kole se dá získat 25b maximálně). Před druhým kolem SPTF byla rozehrána hlavní soutěž celého víkendu a to freestyle. Po vydařených freestylových sestavách přišlo na řadu finále SMD obou divizí.

V Divizi II, která je určená pro začínající soutěžící, se na 3. místě umístila Martina Bolehovská a Bejlinka (Martince je jen 12 let), na 2. místě Katarzyna Kamińska a Ice, a vítězkou se stala Karolína Medová a Rastee. Divizi I po vyrovnaném 1. kole čekalo napínavé finále. Hned 7 týmů se kvalifikovalo svými výkony (nad 40b v součtu obou kol) na MČR 2017. Na 3. místě se umístila Veronika Urbášková a Sushi (45 bodů) na 2. místě Kaszka Krzewina a Kia (45,5 bodu) a vítězem se stal Patrik Szőcs a Darty kteří získali 46 bodů.

V sobotních 1. kolech freestylu byli ve vedení ve svých divizích Katka Smutná a Vega (starters) a Michaela Andrová a Kim (OPEN)

V neděli měli soutěžící před sebou soutěže the Quadruped, DogDartbee a finále freestylu. Quadruped mužů si zahrál i Japonský rozhodčí Shuan Hirai a Gats který obsadil konečné 3. místo. Na 2. místě se umístil Martin Lev a Erzo Speedy Dream (Erzík) a vítězem a držitelem nejdelšího pokusu 66,3 m se stal Vojtěch Nosek a Garet z Temného hvozdu. Quadruped žen měl krásných 16 týmů ze 3 zemí. Na 3. místě se umístila Katarzyna Kamińska a Ice na 2. místě Pavla Hejralová a Cawick a vítězkou a držitelkou nejdelšího pokusu 64,1 m se stala Kristýna Nosková a Mejza.

Frestylová soutěž byla rozehrána kolem MiniDistnace. V kategorii Starters udržela vedení Katka Smutná a Vega ze Slovenska. Kategorie Open nabídla velmi vysoké body (max je 25 bodů) hned 9 týmů naházelo 20 a více bodů a 5 týmů naházelo dokonce maximální bodový zisk. Na první místo, po součtu bodů za 1. kolo freestylu a minidistance, se posunula Veronika Urbášková a Sushi.

Finálové kola v obou kategoriích byla parádní reklamou na tento sport. V kategorii starters se nakonec na 3. místě umístila Katarzyna Kamińska a Feniks (98.34 bodů) na 2. místě Zuzana Klimešová a Shai (100.86 bodů) a přesvědčivou vítězkou se stala Katka Smutná a Vega Aibara (Vega) které získaly (103.51 bodů ).

V kategorii Open byly bodové rozestupy po prvních kolech tak malé, že bylo zaděláno na pořádné drama až do konce. Na 3. místě se umístil Patrik Szőcs a Darty (126 bodů) na 2. místě Veronika Urbášková a Sushi (126.8 bodů) a vítězkou a obhájkyní z loňského ročníku se stala Michaela Andrová a AnnaKim CzechBlack (Kimka) (128.16 bodů), a tato dvojice byla také tou, která měla i nejlépe obodovany freestyle celého víkendu (56.13 bodů v jednom kole, kde maximum za 1 kolo je 60bodů).

Na závěr by se slušelo říci že Fun Factory for Frisbee 2017 se zúčastnili soutěžící z 5 zemí. Kromě domácích Čechů také týmy ze Slovenska, Polska, Rakouska a Japonska.​