Závod je zároveň otevřené mistroství BCCCZ v dogfrisbee

Datum:  18. - 19. 8. 2018
 Pořadatel:  Pavel Ryttnauer
 Rozhodčí:  Veronika Urbášková,  Lucka Plevová Hirai,
 Disciplíny:  SPTF DI, DII, Quad, Quad FUN, FS OPEN, FS Starters, PTT, DogDartbee
 Propozice (URL):
 Přihláška (URL):
 Seznam přihlášených:
 Výsledky: ZDE

Tisková zpráva

Fun Factory For Frisbee 2018

Letošní ročník Fun Factory for Frisbee přichystal několik novinek ale i stálou porci dogfrisbee. Mezi novinky se řadí nový sponzor a to Brit, který je novým sponzorem českého dogfrisbee. Další novinkou bylo, že letošní ročník byl kvalifikační závod na finále DOGTOWN Cupu v Japonsku v roce 2019. Mezi další novinky si jako pořadatel dovolím zařadit že na startovní listině bylo 99 startujících teamů ve všech disciplínách. Takže to byl opravdový dogfrisbee maraton. Mezi stálosti patří že se jednalo o poslední kvalifikační závod na MČR v dogfrisbee a že FFFF 2018 bylo zároveň otevřeným M BCCCZ.

Sobota byla nabitá. Rozeběhli se všechny kvalifikační disciplíny. Freestyle, SPTF, The Quadruped a doplňková soutěž Paralerní TimeTrial.

SPTF Divize Ivyhrála  Kaska Krzewina & Absinth která ve dvou kolech naházela 46,5b na druhém místě po rozhozu skončila Michaela Andrová & Annakim ( 46b ) a natřetím místě tak skončila Kaska Krzewina & Zuzia ( 46b ). Této divize se zúčastnilo 54 teamu.

SPTF Divize II vyhrál Martin Pelikán & Bexley výkonem 33,5b na druhém místě se umístila Pawel Kaminski & Ice ( 27,5 ) a na třetím místě Ewa Biedna & Roshan ( 26,5 ). V této Divizi startovalo 22 teamu.

The Quadrued byl poprvé rozdělen i na kategorii FUN. Kategorie Fun se otevřela jen v ženách a to pro 9 soutěžících. Zde vyhrála Marlena Sieroń a  Bolle, na druhém místě Tereza Burešová a Arya a na třetím místě Jolana Kratka a Keisi.

The Quadruped Žen se účastnilo také 9 ženských teamů. Letos po dlouhé době nestartovala česká rekordmanka K. Nosková ( zranění psa ) a tak soutěž byla otevřená a velmi vyrovnaná. Na první místě nakonec skončila Kaska Krzewina a Zuzia na druhém místě Alena Kolaříková a Geppetto a na třetím mladičká Martina Bolehovská Baileys Manthy Prague (Bejlinka).

The Quadruped Muži se zúčastnilo 11 teamu a to i novopečený ME Jiřka Piskoř s Abby. Ten se také podle očekávání stal vítězem. Na druhém místě se úmístil Patrik Szőcs a Darty a třetí místo putovalo do Polska a to díky teamu Szymon Haręża a Supra.

Sobotní maraton byl ukončen až v pozdních hodinách, ale díky nabitému sobtnímu programu se v neděli mohlo pokračovat jen 2 kolama freestylu v obou divizích a MD k freestylu.

Nedělní klání odstartovalo velmi důležitou minidistancí k frestylum. Po 1 kolech se v divizi starters umístili na provizorních stupních vítězu tyto teami Szymon Haręża & Supra, Tereza Dlouhá & Flower, Jolana Kratka & Tyga. Jediný Szymon Haręża & Supra měli po prvních kolech na prvním místě velký náskok ale na ostatních místech to bylo o setinky takže to zaručovalo ještě velký boj. Na prvním místě se nakonec i po druhém kole udržel Szymon Haręża & Supra ( vyhráli starters i na letošním ME ), na druhé místo se probojovala po skvělém druhém kole Tereza Dlouhá & Selfie ISDS CZ/348864 a na třetí místo klesla Tereza Dlouhá & Flower. V kategorii Starters soutěžilo 24 teamu.

V kategorii OPEN se představilo několik teamu cca které se umístili na letošním ME v TOP 10. Za zmínku stojí hlavně 1 vicemistr evropy Michaela Andrová & Annakim a 2 vicemistr evropy Joanna Korbal & Navi. Po prvních kolech byl souboj velmi vyrovnaný kd první čtyři teami dělilo jen 2 body. Nakonec kategorii OPEN vyhrála Michaela Andrová & Annakim,kdy zaútočila ze čtvrtého místa po prvních kolech, která tak vyhrála FFFF už po třetí za sebou. Na druhé místo po prvním kole klesla Joanna Korbal & Navi a na třetím místě skončil Patrik Szőcs & Darty, kteří byi po prvních kolech druzí.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem sponzorům díky kterým se nejen FFFF může uskutečnit. Děkujeme i všem pomocníkům a rozhodčím.