Adresa:  Citov (49.4677200N, 17.3254542E)
 Rozhodčí:  Kája Matoušová, Veronika Urbášková
 Disciplíny: SMD, Quadruped, PTT, DD, KanJam
 Výsledky: ZDE (Google tabulky)

Tisková zpráva

Jarní Morava Disc Dog Distance

8.-9.4.2017

Ve sportovním areálu v Citově u Olomouce odstartovala sezóna 2017. Na první letošní závod DogChow poháru sice nedorazila některá zvučná česká jména, zato ale nových týmů se objevilo požehnaně. Celkem 12 účastníků zažilo na této soutěži svou úplnou závodní premiéru a mnoho dalších se na oficiální startovní čáru postavilo podruhé, potřetí v životě. Mimoto se s českými týmy přijela poměřit početná skupina závodníků ze Slovenska a Polska.

Stejně jako loni o vítězi v SMD rozhodoval až rozhoz. V něm proti sobě opět nastoupil polský tým - Rafal Grabowski s Hachikem - a český tým - Týna Nosková s Mejzou (Turnoff Dogfrisbee). Na rozdíl od minulého roku ale pomyslné zlato tentokrát odjelo za hranice. Třetí místo obsadila Kasia Krzewina a Kia z Polska.

Vloni se poprvé představila SMD Divize II pro začínající týmy a její popularita od té doby radikálně vzrostla. Zatímco v roce 2016 v ní nastoupilo 13 týmů, letos spolu síly změřilo 26 dvojic! Nejlépe si vedla Jana Tománková s Grace, která s 40 body nejen zvítězila, ale získala tak i kvalifikaci na MČR 2017.

V dogdartbee kralovala jediná zástupkyně družstva Divoký západ - Nikol Vízková s Pussou. Ve finále jednoznačně přeházela své soupeře. Loňský vítěz Patrik Szöcs s Dartym ze Slovenska se musel spokojit s druhým místem a jeho krajanka Lenka Mauricová s Annie brala bronz.

Nedělní disciplíny ovládla Týna Nosková s Mejzou. Nejenže v ženském Quadrupedu jednoznačně zvítězila před druhou Luckou Schönovou s Dixi (Pohořanští vidláci) a třetí, týmovou kolegyní, Pavlou Hejralovou (Turnoff Dogfrisbee). Nestačilo ani, že její nejdelší hod se stal nejdelším hodem celého dne, včetně Quadrupedu mužů. Týna navíc ještě vyhrála i Paralelní Timetrial, kde ve finálovém souboji porazila Réku Laki s Dolly reprezentující Slovensko. Rozběh o 3. místo vyhrála Nikol Vízková s Pussou.

Quadruped mužů byl co se výkonů týče poněkud slabší. Jen 3 týmy překonaly kvalifikační limit pro kvalifikaci na MČR (55m), navíc se žádnému muži nepodařilo přehodit nejlépe házející ženy. Vítězem se nakonec stal Filip Šimera s Viktorkou, druhé místo vybojoval Martin Lev s Erzem (PraHaHa) a na třetím místě skončil Patrik Szöcs s Dartym. Nicméně, nejdelší hod v kategorii mužů - 59m - patřil Vojtěchu Noskovi s Gerrym (Turnoff Dogfrsibee).

DogChow soutěž družstev, stejně jako na loňském jarním MDDD, ovládlo družstvo Turnoff Dogfrisbee. Turnoffští tak po celkových vítězstvích v letech 2015 a 2016 zahajují jasný útok na hattrick.