Adresa:  Olomouc (49.5808731N, 17.2611817E)
 Rozhodčí:  Pam Martin, Yvona Andrová, Kája Matoušová, Dominika Wawrzyková

Tisková zpráva

Jedenáctý Key DiscDog Freestyle

13.-14.5.2017
Olomouc

Freestylovou sezónu otevřel květnový Key DiscDog Freestyle. Stejně jako v loňském roce se akce odehrála na atraktivním místě kousek od centra města Olomouce. Přes občasné malé přeháňky celou soutěž doprovázelo příjemné, slunečné počasí, které na přilehlou cyklo-inline stezku “vyhnalo” spousty lidí. Zápolení o kvalifikační místa na MČR a MS tak mohli sledovat jak diváci přímo u hřiště, tak i všichni ti, kteří se o víkendu rozhodli sportovat nebo se jen tak projít.

Český set rozhodčích pro letošek doplnila Američanka Pam Martin, která mimo jiné každoročně posuzuje freestyle na MS.

Openové stupně vítězů byly maximální možnou měrou mezinárodní. Nejlépe ze všech 23 týmů v této kategorii si letos vedla slovenská dvojice Patrik Szöcs a Dartym. Druhé místo vybojovala Míša Andrová s Kim z družstva PraHaHa a na třetí příčce skončily Kasia Krzewina a Kia z Polska. Cenu za ​Nejlepší freestyle​ si ale, stejně jako loni, odvezla Míša s Kim.

Skvěle se předvedli začínající hráči v kategorii Starters. Mezi 17 startujícími týmy bylo hned 6 debutujících dvojic. Navíc bylo jasné, že týmy z čela konečného pořadí by se neztratili ani v otevřené kategorii Open. Nejlepším Starterem se nakonec stal Martin Lev s Erzíkem (PraHaHa), který měl náskok 1 bodu před druhou Rékou Laki s Dolly ze Slovenska a hned 3 body k dobru před třetí Dominikou Macalik s Bletkou z Polska.

V SuperMinidistance se opět závodilo ve dvou kategoriích - Divize II pro začínající týmy a otevřená Divize I, ze které se závodníci mohli kvalifikovat na říjnové MS. Vítězkami Divize II se staly Natálie Cihlařová s Nuri, celkem 37,5 bodu. Pódium v Divizi I obsadili ti stejné hráči, jako v openovém freestylu, jen v jiném pořadí. Se 47,5 body jednoznačně zvítězila Míša Andrová s Kim. Druhé místo vybojovala ziskem 45 bodů Kasia Krzewina s Kiou. Nához 44,5 bodu Patrika Szöcse s Dartym znamenal pro tuto dvojici bronz.

Kvalifikační disciplíny byly letos doplněny o dogdartbee, v němž zvítězila kapitánka plzeňského družstva Divokej západ Nikol Vízková s Pussou.

Gratulujeme všem úspěšným týmům, které si domů odvezly ceny od partnera českého dogfrisbee firmy DogChow a přejeme hodně štěstí na dalších závodech.