Key DiscDog Freestyle

 Adresa:  Citov (fotbalové hřiště)        
 Datum:  18. - 19. 5. 2019
 Pořadatel:  Psí hrátky
 Rozhodčí:  
 Propozice (URL):  ZDE
 Přihláška (URL):  
 Seznam přihlášených:  
 Výsledky: ZDE

 

Tisková zpráva


 Třináctý Key DiscDog Freestyle

18.-19.5.2019
Citov (okres Přerov)

Do Citova na přerovsku se v půli května sjela celá česká freestylová špička, plus přední týmy ze Slovenska a Polska. Navíc vysoká úroveň českých závodů, vynikající rozhodčí, možnost kvalifikace na MS i MČR a skvělé uvítací balíčky a ceny od firmy Brit letos přilákaly také závodníky z Rakouska a Itálie.

Místo v rozhodcovském setu opět přijala Američanka Pam Martin (pes), která posuzovala loňské ME a byla také v širší nominaci i na letošní ME. Po jejím boku zasedly Kristýna Nosková (hráč) a Iveta Chomátová (tým). Minidistance bodovala Vladislava Matoušová. Kategorie Open byla tentokrát mimořádně silně obsazená. Key DiscDog Freestyle otevírá freestylovou sezónu, a tak se zde týmy obvykle ještě rozehrávají. To však letos neplatilo. Pro umístění bylo tentokrát třeba předvést všechno na maximum - dva kvalitní freestyly i dobrou mimidistance. Nejstabilnější výkony ve všech třech kolech nakonec předvedla Veronika Urbášková se Sushi (PHolomóc), které tak získaly první místo. Na záda jim dýchala slovenská dvojice Patrik Szöcs s Dartym, kteří udrželi svou pozici před třetí Karolinou Nowak s Fuji z Polska. Patrik a Darty si navíc vybojovali cenu pro nejlepší freestyle . Rozmanitost zemí na stupních vítězů však nebyla jedinou zajímavostí. Šlo o tzv. “australskou bednu” - všichna tři medailová místa totiž obsadili australští ovčáci. Ve Starters kralovala Tereza Dlouhá (Královská letka) se svými dvěma border koliemi Flower a Selfie. Se Selfie s přehledem zvítězila a s Flower skončila “až” na třetím místě vinou drobného zaváhání, které jim vyneslo trestné body. Stříbro tak brala Brigit Brueckner s Mony z Rakouska.

V SuperMinidistance se opět závodilo ve dvou kategoriích - Divize II pro začínající týmy a otevřená Divize I, ze které se závodníci mohli kvalifikovat na říjnové MS. V druhé divizi se o vítězi rozhodlo až v rozhozu. Ivan Panáč s Koky a Jakub Šimůnek s Miou měli po dvou kolech shodně 35 bodů. Druhý jmenovaný se s rozhozem popasoval lépe. Divizi I zcela opanovali týmy ze zahraničí. První místo si vyházel italský závodník Riccardo Gaido se Setem, druhé místo opět obsadil slovenský matador Patrik Szöcs a i třetí místo se shodovalo s freestylem - bronz pro Polku Karolinu Nowak s Fuji. Nejlepším českým týmem se staly Veronika Urbášková a Sushi (PHolomóc), které své 4. místo musely vybojovat až v rozhozu.

Doplňkové dogdartbee si podmanila dartbee specialistka Nikol Vízková s Barčou (Divoký západ). 

Gratulujeme všem vítězům, kteří si domů odvezly ceny od partnera českého dogfrisbee firmy Brit. Na viděnou na dalších závodech!