• Mistrovství
  Evropy 2016

  Po osmi letech se do České republiky opět vrátilo otevřené Mistrovství Evropy v Dogfrisbee a DiscDog klub byl jeho hrdým pořadatelem. Read More
 • X. Mistrovství
  České republiky

  Jubilejní ročník se konal v místě doslova Alfa a Omega. V místě, kde tradičně začínala a končila dogfrisbee sezóna - ve Dvoře Králové na Labem.
 • IX. Mistrovství
  České republiky 2015

  Areál Roudnice nad Labem hostil generálku pro Mistrovství Evropy 2016 a pořadatelskou premiéru výboru DDK.
 • 1
 • 2
 • 3

Když jsem začala pracovat na nové podobě webových stránek, zjistila jsem, že mi tam trochu chybí "plastičtější" pohled na vznik klubu. Téměř veškerá psaná tvorba na starých stránkách pocházela od Jakuba, hlavního motoru tehdejšího dogfrisbee, a tak mne napadlo získat ještě další pohled na události, které způsobily, že máme dnes vlastní klub a že lidé z České republiky patří k uznávaným hráčům nejen v Evropě. Poprosila jsem tedy několik zakládajících členů, aby se s námi, kteří jsme u zrodu klubu nebyli, podělili o své vzpomínky na dogfrisbee pravěk.

Pavla Hejralová

 

A toto jsou:

klubové začátky očima Yvy Andrové

S myšlenkou založit klub přišel Kuba Štýbr.  Úplně poprvé frisbee v ČR předvedl na ukázce v rámci veletrhu v Praze Letňanech v roce 2006. Na jaře pak uspořádal první seminář v Jihlavě. Tam se mu podařilo odvážně vyprovokovat pár lidí k výjezdu na freestylové závody do polské Wroclavi. Zde si můžete prohlédnout pár fotek z akce.
Nevěděli a neuměli jsme skoro nic, ale byla to naprostá bomba. A i když tam Morava Praze řízky nenabídla, Jaroměř jela po individualistické linii a severní Čechy spíš okukovaly holky, myslím, že právě tam to pořádně všechno začalo. 

Jakub Štýbr, holky Urbáškovy, Lucka Schönová, Alena Smolíková, Pavel Ryttnauer, Jarda a Jarda a rodinka Androvic. Dala se tam dohromady parta lidí, kteří měsíc na to, v srpnu, založili klub.

Aby to bylo možné, bylo potřeba 3 členy do výboru a tím jsme spolu s Kubou byli já a Pavel Ryttnauer. Já s Pavlem jsme ale byli opravdu spíš jen do počtu. Hlavním iniciátorem, organizátorem a později po právu nazývaným guru byl od počátku Kuba Štýbr. Nebýt něho, frisbee by se možná v ČR pozvolna taky rozvinulo, ale určitě ne tak rychle a v takové kvalitě.

Na podzim 2006 uspořádal první distanční závody v Jaroměři a rovnou i s polskou účastí. 

V lednu 2007 se konala 1. členská schůze v rámci "konírny" na statku u Sedlec-Prčice. Našla jsem pár památečních záběrů a popis od Jany Vadasové, která byla od počátku taky u toho:
foto: Konírna - sobota, Konírna - neděle
popis událostí: text Jana Vadasová 

 V roce 2007, tedy hned následující rok po založení klubu, se frisbee v ČR rozjelo už opravdu naplno. 

Bilance roku 2007 s fotkami.

Fotka z 2. schůze klubu v Ústí nad Labem z prosinece 2007:

  

 A na závěr záznam z "konírny" - setkání klubu v únoru 2008  |  pro zvídavé šikulky

 Tak to jsou ty úplné počátky. A protože bylo tehdy členů pomálu, bylo možné, aby se schůze konaly zároveň jako výlety a víkendové akce. Teď už to sice reálné není, členů je hodně a to je skvělé.

Díky klubu je české a moravské frisbee doposavad jednotné a díky tomu i v Evropě a nakonec i ve světě neuvěřitelně úspěšné.

Za to patří velký dík Kubovi a teď i Tobě.

Iva Andrová

Výbor klubu

Pavla Hejralová člen výboru - předseda/jednatel, webmaster, finance, komunikace se sponzory, archivace výsledků soutěží pavla.hejralova[at]gmail.com +420 604 646 319
Veronika Urbášková  člen výboru, mezinárodní komunikace, komunikace s pořadateli soutěží veronika.urbaskova[at]gmail.com   
Pavel Ryttnauer  člen výboru, předseda komise rozhodčích, inventář klubu pavel.ryttnauer[at]gmail.com   
lveta Chomátová člen výboru, PR (Instagram, FB) a komunikace s pořadateli soutěží    
Jan Kašpar člen výboru, PR (FB, Youtube, tištěná média)