Vyházejte si místa na mistrovství republiky!

O víkendu začíná prvním distančním víkendem nová dogfrisbee pohárová sezóna, která bude mít letos v Česku netradičně dva vrcholy – kromě obligátního mistrovství ČR také mistrovství Evropy. A právě zkušenosti s přípravami ME a také rostoucí zájem startujících o závody v Česku přiměly výbor DiscDog klubu ČR nastavit nová pravidla pro přihlašování na republikový šampionát. Smyslem přijatých změn je, aby byly při přihlašování zvýhodněny týmy, které mají svou kvalitu a zúčastňují se tuzemských závodů. Dál platí, že účast na mistrovství ČR není podmíněna splněním nějakého kvalifikačního limitu, který se používal v ročnících před covidovou pandemií. Jedinou podmínkou pro start v mistrovské disciplíně je alespoň jeden start v hlavní kategorii oficiálního závodu dané disciplíny. Nicméně týmy si v letošní pohárové sezóně budou moci vyházet jistotu účasti ve startovní listině.

Přednostní právo startu v dané disciplíně budou mít ty týmy, které se ve freestylovém závodě Brit Cupu 2024 umístí do 10. místa (do pořadí se nebudou počítat týmy, které již podmínku splnily), které v SPTF zařazeném do CzechBlack ligy dosáhnou 38 bodů a víc nebo které v quadrupedu zařazeném do CzechBlack ligy hodí alespoň 40 metrů (ženy), respektive 50 metrů (muži).

Další novinkou je, že si výbor klubu v každé mistrovské disciplíně vyhradil určitý počet míst pro adresnou pozvánku týmu podle vlastního výběru (tzv. divoké karty). Zbylá místa do maximální kapacity budou dána volně k dispozici pro všechny s omezením dvou psů na jednoho hráče. Přihlásit třetího a dalšího psa sice bude možné, ale tyto týmy budou automaticky zařazeny na čekací listinu a do soutěže se dostanou jen tehdy, pokud se nenaplní maximální kapacita předchozími způsoby.

Podrobnosti naleznete na webové stránce mistrovství ČR.