ZDE
Napsali o nás:

Tisková zpráva

15. – 16. 8. 2020 Dvůr Králové nad Labem

FFFF se už pár let koná v příjemném areálu ve Dvoře Králové nad Labem. Každým rokem jsou závody jedny z nejpočetněji obsazených závodů v České republice. I letos tomu nebylo jinak. Před samotnou registrací bylo na přihlašovací listině 116 týmů. Po registraci, při které byly rozdány všechny připravené registrační balíčky od hlavního sponzora Krmiva BRIT, zůstalo na přihlašovací listině 102 týmů! Soutěžící bojovali nejen o vítězství a putovní trofej Fun Factory For Frisbee 2020, ale ve hře byl také titul Mistra republiky BCCCZ o který se mohli ucházet všichni majitelé border kolií s FCI.

Hektická sobota. V sobotu se začalo závodit od brzké 9 hod. ranní. Na závodníky čekal maraton, který měl podle plánu pořadatele skončit kolem 20 hod. Své vítěze poznali v sobotu SPTF Divize I, SPTF Divize II. Rozehrála se taky kategorie FS starters a FS OPEN a kvalifikačními hody začali soutěže the Quadruped Muži FUN, the Quadruped Muži, the Quadruped Ženy FUN a the Quadruped Ženy.

Na startovní listině SPTF DIVIZE II bylo 24 týmů. Na 3. místě se umístila Eliška Štencová & Mia (27,5b). Na 2. místě se umístil tým Tereza Kromková & Ember Černá luna (28b) a na 1. místě Eliška Štencová & Dark Dia Royal Fellow (31 b).

V SPTF DIVIZI I startovalo 64 týmů. I zde o stupních vítězů musel rozhodovat rozstřel. Po 2 kolech měli stejně bodů dva týmy. Kaszka Krzewina a Kia (46 b) a Daniel Řepa & Raven (46 b). Rozstřel o 1. místo vyhrála Kaszka Krzewina a tím na 2. místo odsunula Daniela Řepu & Raven. Na 3. místě se umístil další polský team Dominika Macalik & Punky (45b)

V sobotu se také rozeběhl Freestyle v kategoriích OPEN a STARTERS. Ve kterých po 1. kole vedli v kategorii OPEN Veronika Petrová & Bony Amici Wäka (Loki) a v kategorii STARTERS Aneta Kliská & Seth. Sobotní soutěžní maraton byl zakončen až ve 20 hod. večer  vyhlášením vítězů.

Odpočinková neděle, odstartovala Minidistancí do freestyle, kterou provázel nárazový vítr takže se letos nikomu nepovedlo naházet 22.5 bodů, což je maximum v této disciplíně. Průběžně vedoucí tým v kategorii OPEN – Veronika Petrová & Bony Amici Wäka (Loki) udrželi vedení před  2. Kolem freestylu.

V kategorii Starters startovalo 13 týmů a zde se po “mini” do čela dostal Luděk Budík & Sam, kterému se nakonec nepodařilo první místo udržet a po druhém freestylovém kole klesl na konečné 2. místo. Vítězkou se stala Aneta Kliská & Seth. Na 3. místě se umístila Eliška Štencová & Dark Dia Royal Fellow.

V ženské kategorii the Quadruped startovalo 19 týmů. Na 3. místě se umístila Martina Bolehovská a Bejlinka (57,5 m), na druhém místě Marta Haręża a Ginger (55,5 m) a 1. místo pro sebe vyházeli Kristýna Kvapilová a Mr. Charles (57,5 m).

Soutěž The Quadruped Muži, kde startovalo 7 týmů, vyhrál tým Patrik Szőcs a Darty (60,5m). Druhé místo obsadil Martin Lev a Erzo Speedy Dream (54m) a na třetím místě skončil Jan tomanec a Cristina Rose Briarga Crew (roza) (45,5m).

Soutěž The Quadruped Ženy FUN, kde startovalo 7 týmů se na stupních vítězů umístili na 3 místě Saša Křivohlavá a My Free Man van de Hartenhoeve (Jim) (27,5 m) na 2. místě Aneta Kliská a Seth (33 m) a na 1. místě Adéla Tůmová a  Arwen (32.5m).

Soutěž The Quadruped Muži FUN, kde letos startovali 4 soutěžící, se házelo rovnou finále. Na 3. místě se umístil Josef Pačes a Espe (30,5 m) na 2. místě Jiří Křivohlavý a My Free Man van de Hartenhoeve (Jim) (36,5 m) a na 1. místě Martin Ernst a Hope (41m).

Vyvrcholením celého dne bylo 2. kolo kategorie OPEN. 23 nádherných a emotivních freestylů završilo celovíkendové klání v dogfrisbee. Na 3. místě se umístila Dominika Macalik & Punky. Na 2. místě po parádním druhém kole se umístila Michaela Andrová & Džus a na 1. místě se umístila Alena Smolíková & Freestyle FOX Royal Fellow. Bohužel 2. kolo, pro zranění psa, musela vzdát Veronika Petrová & Bony Amici Wäka (Loki), která byla průběžně první.

Díky letošní pandemii a krizi se pořadatel rozhodl dát minimální startovné a i díky tomu jde vidět, že závod Fun Factory for Frisbee stále táhne nejvíce. Pořadatel tímto i děkuje všem pomocníkům, kteří i letos, hlavně v sobotu, přispěli k hladkému průběhu soutěže.