Výsledky:
ZDE
Napsali o nás:

Tisková zpráva

Situace ohledně coronaviru zasáhla nejen běžné životy lidí, ale také životy sportovců. Výjimkou nebylo ani dogfrisbee. Z důvodu nařízení vlády ČR o zákazu pořádání hromadných akcí, se organizátoři Turnoff Distance Weekend rozhodli posunout termín akce a následně také místo konání. Změna místa byla provedena z důvodu nevyhovujícího stavu hřiště v Příšovicích. I přes komplikace, které v letošním roce nastaly, se letošní ročník Turnoff Distance Weekend mohl uskutečnit a stal se z něj i „votvírák“ dogfrisbee sezony 2020.

Předem se předpokládalo, že se akce zúčastní pouze české týmy, protože polským závodníkům, kteří pravidelně jezdí na české závody v hojném počtu, nebylo ještě umožněno překročit hranice s Českou republikou. I tak se ale na závodech sešli závodníci ze všech koutů České republiky, a tak jsme mohli odstartovat nejen distanční víkend, ale také celou sezonu 2020.

Předpověď počasí na víkend slibovala bouřky a místy i déšť. Naštěstí pro oblast Dvora Králové nad Labem, se tato předpověď nevyplnila, a tak nás v sobotu ráno vítalo sluníčko a téměř  bezvětří.

Závod byl tradičně zahájen „players meetingem“, kdy se kromě informací o závodu také zmínily instrukce pro závodníky ohledně šíření coronaviru.

Začalo se prvními koly disciplíny SPTF, rozhodčím distančního víkendu byla Dominika Stárková. Jako první šla na řadu druhá divize a hned potom navázala divize první. Po ní proběhly kvalifikační hody v disciplíně Dogdartbee. Po obědové pauze proběhla druhá kola SPTF a následně seminifinále a finále Dogdartbee. Sobotní večer patřil malému turnaji ve Speedjamu, který ale nakonec přerušil silný déšť.

Disciplínu SPTF divize II vyhrál David Hrdina (Turnoff Dogfrisbee) se psem Pikao s 31,5 body. David se umístil také na druhém místě s fenkou Doris s 30,5 body. Třetí místo získala Kateřina Floriánová s Jessie s 28 body. SPTF divize II vyhrál Daniel Řepa s Kirou, kteří o své vítezství bojovali do poslední chvíle. O jejich vítězství rozhodl totiž rozhoz s Jakubem Šimůnkem (Turnoff Dogfrisbee) a Miou. Bohužel v rozhozu Jakub přešlápl startovní čáru, a tak skončili na druhém místě. Na třetím místě se umístila Marcela Nosková (Turnoff Dogfrisbee). Disciplínu Dogdartbee vyhrál Pavel Jouza (PraHaHa) a Bayli. Druhý byl Jakub Šimůnek s Diou a třetí místo získala Kateřina Floriánová a Charlie.

Nedělní ráno nebylo tak slunečné jako to sobotní. Dopoledne bylo převážně zataženo a mraky se rozestoupily až po obědě a celý den poměrně silně foukal vítr.

Závodní ráno jsme zahájili kvalifikačními do Quadrupedu a následně kvalifikací Paralelního Timetrialu. Poté následovaly skupiny v Quadrupedu a poslední šance. Po obědě nás čekalo play off  a finále Paralelního Timetrialu a finále Quadrupedu žen a mužů.

Disciplínu Paralelní Timetrial ovládla Pavla Hejralová (Turnoff Dogfrisbee) a Shailene, které měly nejen nejrychlejší kvalifikační čas (16,00 s), ale také se vyřazovacím pavoukem probojovaly k prvnímu místu. Druhá byla Nikol Vízková (Divokej západ) s Pussou a třetí místo získala Anežka Strachová a Twix. Quadruped žen vyhrála Nikol Vízková s Barčou, které měly ve finále nejdelší hod 51,6 m. Druhé místo získala Markéta Šimůnková (Turnoff Dogfrisbee) a Pikao, kteří měli nejdelší finálový hod 48,9 m. Na třetím místě skončila Dominika Wawrzyková (PHolomóc) a Chilli. Nejdelší hod dne měla Pavla Hejralová a Shailene ve vzdálenosti 60,5 m. Quadruped mužů vyhrál Daniel Řepa s Kirou s nejdelším finálovým hodem 50,2 m. Druhé místo vybojoval Jakub Šimůnek a Mia s finálovým hodem 45,1 m. Třetí místo vybojoval Martin Lev (PraHaHa) a Erzík, kteří zároveň i měli nejdelší hod dne ve vzdálenosti 56,2 m.

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem závodníkům za to, že přijeli a společně jsme si mohli užít první závod sezony 2020. Děkujeme také sponzorům, kteří podpořili letošní ročník Turnoff Distance Weekend a věnovali ceny pro vítěze – firma Brit, která je již třetím rokem sponzorem českého dogfrisbee, pivovar Svijany, firma Amix, Lucy&Yv, HannahB Dogwear a Chovatelské potřeby u Dvořákových.