TERMÍNOVÝ KALENDÁŘ DISCDOG klubu

Mistrovství evropy

Bezesporu největší akce ve světě dogfrisbee, a to jak počtem přihlášených účastníků, tak sportovní úrovní všech týmů. Svou velikostí a úrovní v mnohém předčí i mistrovství světa, a není proto divu, že si na evropský šampionát nacházejí cestu i týmy z Japonska, Izraele či Spojených států amerických.

Čeští hráči se v konkurenci rozhodně neztratí a patří každoročně k těm z nejlepších, o čemž svědčí i to, že téměř z každého šampionátu si odvážejí titul mistr Evropy. Na posledním ME 2022 ve Slovinsku se mistryní Evropy v SPTF stala Veronika Urbášková a český úspěch v této disciplíně podtrhl 3. místem Dan Řepa.

Jaké byly uplynulé ročníky z pohledu výsledků se můžete podívat na této stránce.

 

Mistrovství světa usddn

Poslední roky dokazují, že české týmy se již prodraly na špičku nejen evropského, ale také světového dogfrisbee. Zatím největšími úspěchy českého dogfrisbee jsou zřejmě titul mistra světa pro rok 2011 v SuperPro Toss&Fetch Lucky Schönové s Dixi, páté místo tohoto týmu ve freestylu ze stejného roku a 8. místo ve freestylu Aleny Smolíkové s Jerry z mistrovství světa USDDN 2014, což bylo podle pamětníků „nejnašlapanější“ mistrovství všech dob!

Mistrovství světa se mohou zúčastnit jen týmy, kterým se podaří kvalifikovat na některé z kvalifikačních soutěží. Tyto soutěže probíhají po celém světě od jara do září.  

zahraniční akce

Plánujete vyrazit na závody do zahraničí? Klikněte na tlačítko a podívejte se na hlavní akce v okolních státech. Nebo si přidejte náš Google kalendář ke svému a budete celý rok v obraze.