Mistrovství světa USDDN

Ačkoli v dogfrisbee lze závodit podle různých pravidel, pravidla USDDN, podle kterých se v závodí i v ČR, jsou rok od roku rozšířenější. USDDN World Finals neboli USDDN Mistrovství světa má ze sportovního hlediska jednoznačně nejvyšší úroveň, a proto právě na tuto akci vyráží od sezóny 2010 každý rok také česká výprava.

Mistrovství světa USDDN je, na rozdíl od ME, závod s nutnou kvalifikací. Právo startu na této akci si tak závodníci musejí vyházet na některém z Qualifierů, které se v průběhu každé sezóny pořádají po celém světě.

Mistrovství světa USDDN probíhá tradičně v USA, kolébce dogfrisbee. Milníkem v tomto ohledu bude rok 2021. Díky mohutnému rozvoji dogfrisbee v Evropě se v tento rok MS poprvé v historii USDDN přestěhuje právě na Starý kontinent.

Během let se českým týmům podařilo zapsat se do historie šampionátu. Ze soutěžního hlediska je zatím nejvýznamnějším úspěchem titul Mistryň světa v SMD Lucie Schönové s Dixi z roku 2011. Nejlépe umístěným freestylovým týmem je od roku 2017 Michaela Andrová s Kim, které obsadily 4. místo. Čeští hráči si ale mimo výborných umístění odvezli také nespočet speciálních ocenění: Nejlepší show (Favorite Entertainer), Celkově nejoblíbenější tým (Favorite All Around Team) a dva roky po sobě jelo do ČR také ocenění za tým, který nejvíce podporuje ostatní (Favorite Supporting Team) a za hráče, který je velkým přínosem pro sport a USDDN (Rush To Excellence).

Celkovou kvalitu českého frisbee pak podtrhuje skutečnost, že právě český rozhodčí se stal vůbec prvním ne-americkým rozhodčím v pozici “Headjudge” pro Freestyle – Veronika Urbášková v letech 2014-2016.

mistrovství světa 2022

Park Cytadela, Polana Pod Dzwonem Pokoju, Poznaň, Polsko 16.–18. 9. 2022

Letošní MS je historicky první, které se koná mimo území USA. Čest pořádat toto MS získalo sousední Polsko, které má velké zkušenosti s pořádáním velkých závodů.

FB událost: ZDE

Registrace na freestyle: ZDE

Registrace SPTF: ZDE

Freestyle a SPTF divize II: ZDE

mistrovství světa 2019

Cartersville, Georgia, USA, 2. –3. 11.

Na letošní cestu do USA vyrazilo 6 týmů. 

Alena Smolíková + Kira, Martin Lev + Erzo, Michaela Andrová + Kim, Radka Tihelková + Jassie, Veronika Urbášková + Sushi, Zuzana Jahodová + Kiwi.

Českou partu ještě pak doplňuje Patrik Szöcs ze slovenska. Tuto česko-slovenskou párty za velkou louží můžete sledovat na naší FB události.

mistrovství světa 2018

Cartersville, Georgia, USA, 

Na cestu do Ameriky vyrazili Alena Smolíková, Michaela Andrová, Radka Tihelková a Martin Lev. K českým závodníkům se přidali naši slovenští „bratia a sestry“ Patrik Szöcs a Katka Smutná. 

Pro toto mistrovství sháníme informace. 

mistrovství světa 2017

Cartersville, Georgia, USA

Po dlouhé době opět zacinkal kov na Mistrovství Světa v USDDN pro česko-moravskou výpravu. Postarala se o to Míša Andrová s Kimkou, kterým tímto moc gratulujeme.

Míša v disciplíně SPTF obsadila třetí místo a od stříbrné pozice ji dělil jeden hod. Měla totiž shodný počet bodů jako Tracy Custer, a musela jít na rozhoz. Zatím nevíme jak to probíhalo (nemáme informace), ale jedno je jisté…. byl z toho bronz!! 🙂

Ke skvělému 3. místu ještě Míša obsadila celkově 4. místo ve freestyle, což je i dosavadní nejlepší umístění českého hráče. (na druhém místě sice skončila Lucka Hirai Plevová, ale ta závodí za Japonsko)

Svými výkony okouzlily i zbylé dvě účastnice české „repre“ Alena s Jerry (16.) a Verča s Filé (32.).

Holky děkujeme vám za reprezentaci.

 

mistrovství světa 2016

Cartersville, Georgia, USA

Tento ročník USDDN Disc Dog World Finals, jak je v originále nazýván, byl především věnován vzpomínce na největší osobnost amerického a světového dogfrisbee. Doslova několik týdnů před začátkem mistrovství odešla navždy legenda dogfrisbee Melissa Heeter. Jen díky ní se mohly každoročně setkávat týmy z celého světa neboť to byla právě ona, kdo se o vznik šampionátu zasloužil a kdo jeho každoroční přípravě obětoval hodiny a hodiny svého drahoceného času.  

Na soutěž vyrazily z České republiky pouze 3 závodnice a jedna rozhodčí. Sestavu tvořily: Alena Smolíková a Jerry, Michaela Andrová a Kimka a Pavla Hejralová s Cawickem. Roli rozhodčí opět přijala Veronika Urbášková. Holky byly zároveň jediné tři reprezentatnky ze „starého kontinentu“ neboť ostatní evropské týmy na MS nedorazily.

A jak holky dopadly?
Jedním slovem SKVĚLE! Nejlépe si z celé výpravy vedla Míša, která se vešla do TOP 10 a Aleně s Jerry chybělo jen málo a onu TOP 10 by uzavřeli. I tak jejich 11. místo je skvělý úspěch. Pavla s Cawickem se po skvělém 2. freestylovém kole posunuli z 25 místa na konečné 20. 

V SPTF závodily pouze Míša a Alena a vedly si také dobře.

Freestyle OPEN

8. Michaela Andrová a Kim

11. Alena Smolíková a Jerry

20. Pavla Hejralová a Cawick

SuperPro Toss & Fetch

9. Alena Smolíková a Jerry

15. Michaela Andrová a Kim

mistrovství světa 2014

Cartersville, Georgia, USA

Na ročník 2014 vyrazila zatím nejpočetnější česká, potažmo česko-slovenská, výprava. V silné konkurenci 71 týmů, což dle mínění pravidelných účastníků je jedna z největších za celou dobu konání MS, si naše holky vedly úžasně.

Česko-slovenská výprava na MS 2014 zkártka zabodovala a ukázala všem, jak skvělé týmy se v Evropě vyskytují. Nejlepším českým freestylovým umístěním a zároveň nejlepším (zcela) evropským výkonem (na 6. místě skončila Lucka Plevová s Rayem žijící v Japonsku) se může pro letošní rok pyšnit Alča Smolíková s Jerry, které skončily na 8. místě z 71 týmů!!! Alča s Jerry navíc mimo výborného umístění získaly také cenu pro Celkově nejoblíbenější tým celého MS.

V top 15 navíc skončily ještě 14. Míša Andrová s Kim (jejich první start na MS!!!) a 13. Lucka Schönová s Dixi. 

Letošní konkurence ve freestylu byla skutečně veliká, což umístěním našich holek dodává ještě větší „lesk“.

Nemůžeme ale opomenout ani ostatní reprezentantky: Iveta Chomátová s Beri byly kandidátky na cenu pro Nejlepšího baviče (ocenění nakonec dostala Sachiko Tachibana z Japonska). A ačkoli nejmladší členky výpravy – Kristýna Nosková s Mejzou, Kristýna Kvapilová s Charliem a Terka Brožková s Lotkou – se umístěním mezi nejlepší týmy nedostaly, udělaly svými výkony na americké i asijské frisbee hráče ohromný dojem. 

Slovenská část výpravy – Patrik Szöcs a Darty – zazářila v SMD. Pánové skončili o půl bodu na dělené 4. pozici. Tato dvojice byla historicky prvním slovenským týmem, který se kdy MS účastnil!!!

Velké díky patří také psychické opoře přímo na místě – Lence Bilíkové a Tereze Chvojkové. 


Holky a Patriku, děkujeme za příkladnou reprezentaci. 

JSME NA VÁS PYŠNÍ.

Seznam českých týmů reprezentujících Českou republiku: 

  • Lucka Shcönová a Dixi – Freestyle a Super Minidistance
  • Alena Smolíková a Jerry – Freestyle 
  • Míša Andrová a Annakim – Freestyle a Super Minidistance
  • Terka Brožková a Lotrajda – Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Kvapilová a Charlie – Freestyle a Super Minidistance
  • Kristýna Nosková a Mejza – Freestyle a Super Minidistance
  • Iveta Chomátová a Beri – Freestyle a Super Minidistance