Podzimní Morava DiscDog Distance
Adresa:
Citov
Datum:
26. - 27. 9. 2020
Pořadatel:
Psí Hrátky
Rozhodčí:
Veronika Urbášková
Propozice (URL):
Přihláška (URL):
Seznam přihlášených:
Výsledky:
ZDE
Napsali o nás:

Tisková zpráva Morava DiscDog Distance 2020

26.-27.9.2020
Citov

Poslední zářijový víkend proběhla tradiční podzimní soutěž Morava DiscDog Distance, netradičně v podobě pohárového závodu. Mnoho z ostřílených závodníků si po nedávném MČR dalo závodní pauzu, nicméně o to více se objevilo nových tváří. Mezi skrz naskrz moravské osazenstvo dorazili 4 stateční z Čech – Zuzana Jahodová a Martin Lev (oba závodící za PraHaHa), Marcela Nosková (Turnoff Dogfrisbee) a Michal Roman. Nejvýraznějším nováčkem soutěže byla Martina Hejčová s chodským psem Kapim, kteří při své závodní premiéře zvítězili v sobotní SMD divize II s krásným náhozem 30,5 bodu (17 bodů v prvním kole).

V otevřených kategoriích nejvíce zářily tři závodnice: Veronika Petrová s Lokim (PHolomóc) vybojovali 2. místo v sobotní pohárové SMD divize I, suverénně zvítězili v nedělním PTT a při své Quadrupedové přemiéře si odnesli bronz. Lucie Schönová (Pohořanští vidláci) nejprve v sobotu ovládla Dartbee, když nejen zvítězila s kříženkou Candy, ale získala i 3. místo se více než třináctiletou kříženkou Dixi. V neděli pak s Candy vyházeli 2. místo v PTT a v ligové SMD divizi I brala stříbro se svým chodským psem Dumpem. Ještě o malinko lépe si vedla Marcela Nosková, která krásným náhozem 46 bodů s křížencem Dastym opanovala sobotní SMD divizi I, s borderkou Gerrym se vklínila na druhé místo mezi Lucku v Dartbee, v nedělní SMD divizi I stanula na 1. (s Gerrym) i 3. (s boredrákem Exíkem) místě a celou svou sbírku cen doplnila o 2. místo v Quadrupedu. Vítězkou Quadrupedu žen se stala Markéta Urbášková (PHolomóc) s australákem PC, kterým také patřil nejdelší ženský hod v délce 58m. V mužském Quadrupedu se sešli jen 4 pánové. Roli favorita potvrdili Martin Lev s borderákem Erzem. Nejdelší pokus této dvojice měl hodnotu 61m a těsně tak, jako jediní z mužů, přehodili nejdelší ženský pokus. 

Děkujeme všem závodníkům, kteří, i přes nepříznivě vyhlížející předpověď počasí, přijeli a užili si s námi jeden z posledních závodů letošní sezóny.