Turnoff Freestyle Weekend
Adresa:
Fotbalové hřiště Malá Skála
Datum:
17. - 18. 7. 2021
Pořadatel:
Turnoff Dogfrisbee
Rozhodčí:
Veronika Urbášková – Tým, Iveta Chomátová – Pes, Radka Tihelková – Hráč, Kristína Axmanová – Execution, Markéta Urbášková - distanční disciplíny
Propozice (URL):
Přihláška (URL):
Seznam přihlášených:
Výsledky:
ZDE
Napsali o nás:

Po roce opět na Malé Skále létaly disky.

17. – 18. 7. 2021 Turnoff Freestyle Weekend

O víkendu proběhl na Malé Skále první letošní pohárový závod. Po divokém jaru, kdy opět naši zemi zasáhla další vlna pandemie jsme se nakonec mohli sejít a zahrát si v krásném prostředí Malé Skály.

Na závody se sjel velký počet závodníků. Pro Turnoff Freestyle Weekend to byl historicky rekordní počet. A samozřejmě, že byli všichni celí lační si konečně zazávodit “offline”. Na závody dorazila početná skupinka německých a polských závodníků. Do freestyle Open nastoupilo 18 týmů, do freestyle Starters 12 týmů a do SuperMini Distance Divize I nastoupilo rekordních 58 týmů, do Divize II nastoupilo týmů 27. Což je zatím absolutní rekord na těchto závodech.

A jaký byl samotný závodní víkend? Sobota byla dlouhá a deštivá. Nicméně to nezkazilo chuť k závodění ani jednomu účastníkovi a tak i přes přetrvávající déšť se na hřišti střídaly freestyly a SMD. Nutno říci, že některé týmy, které nastoupili v kategorii Freestyle Starters by se neztratily ani v kategorii Open, která měla svou premiéru v sobotu odpoledne.

Obrovské překvapení a také neskutečnou radost a obdiv připravila všem Dana Vojancová a BeBee, která v sobotu předvedla excelentní kolo freestylu a svou 100% execution si vysloužila obdiv všech závodníků.

V sobotu se tradičně na TFW odehrává celá SuperMiniDistance. Což znamená odehrát obě kola SMD a zároveň stihnout odehrát freestyle. Díky velkému počtu závodníků se tedy SMD dohrávala do pozdního odpoledne, resp. do začínajícího večera.

SMD Divize II nakonec ovládl Marek Waiss, který náhozem 40b dle pravidel putuje do Divize I, na druhém místě skončila Adéla Tůmová a Hope a třetí místo obsadila Dominika Smíšková a Charlota.

SMD Divize I pak ovládla Veronika Urbášková a Lumini, druhé místo obsadila polská závodnice Kaska Krzewina a Kia a na na třetím místě skončil polský závodník Krzysiek Kogut a Raisi.

Neděle byla pravým opakem soboty, myšleno tedy počasím. Bylo nádherné polojasno a teplota naprosto ideální jak pro psy, tak pro závodníky. Jako vždy jsme neděli startovali MiniDistancí do freestyle a po ní se na hřišti začalo s druhými koly freestyle.

Oblíbenou doplňkovou disciplínou na neděli byl tradičně DogDartbee, do kterého se přihlásil opět rekordní počet 64 týmů. Distanční rozhodčí měla tedy opět o zábavu postaráno.

Neděli sice ovládlo slunečné počasí, ale také se sem tam přihnal pěkný poryv větru a to bohužel některým týmům zkomplikovalo jejich rutinu a tak by se dalo říci, že druhá kola celkem slušně zamíchala pořadím. A to hlavně v Open kategorii, kterou ale nakonec, k obrovské radosti všech zúčastněných, vyhrála domácí hráčka Turnoff Dogfrisbee Dana Vojancová a BeBee. Na druhém místě skončila polská závodnice Marta Hareza a Supra a na třetí místo se svým parádním kolem vyšvihl Martin Lev a Erzo.

Kategorii Starters ovládla polská závodnice Monika Dejnarowicz a Gudek, druhé místo si odnesla další polská závodnice Zosia Mrożek a Jimm a na třetí místo se probojovala Dominika Smíšková a Charlotta.

Po posledním freestylu se pak rozjelo semifinále a finále DogDartbee, které s přehledem ovládla “Královna českého DogDartbee” Nikol Vízková a Pussa, druhé místo obsadila Jolana Krátká a Jeddi a na třetím místě skončil polský závodník Łukasz Mrożek a Jimm.

Po finále DogDartbee následovalo slavnostní vyhlášení a hlavně poděkování sponzorům – Brit, Amix, Pivovar Svijany, Sweet Energy, WirbelWind a Eliška Šimůnková Photography – dále pak poděkování pomocníkům, bez kterých by tyto závody také nemohly vůbec proběhnout a také závodníkům, kteří dorazili a podpořili tak závody Turnoff Freestyle Weekend.