Když jsem začala pracovat na nové podobě webových stránek, zjistila jsem, že mi tam trochu chybí „plastičtější“ pohled na vznik klubu. Téměř veškerá psaná tvorba na starých stránkách pocházela od Jakuba, hlavního motoru tehdejšího dogfrisbee, a tak mne napadlo získat ještě další pohled na události, které způsobily, že máme dnes vlastní klub a že lidé z České republiky patří k uznávaným hráčům nejen v Evropě. Poprosila jsem tedy několik zakládajících členů, aby se s námi, kteří jsme u zrodu klubu nebyli, podělili o své vzpomínky na dogfrisbee pravěk.

Pavla Hejralová

Klubové začátky očima Yvy Andrové

S myšlenkou založit klub přišel Kuba Štýbr.  Úplně poprvé frisbee v ČR předvedl na ukázce v rámci veletrhu v Praze Letňanech v roce 2006. Na jaře pak uspořádal první seminář v Jihlavě. Tam se mu podařilo odvážně vyprovokovat pár lidí k výjezdu na freestylové závody do polské Wroclavi. Zde si můžete prohlédnout pár fotek z akce.
Nevěděli a neuměli jsme skoro nic, ale byla to naprostá bomba. A i když tam Morava Praze řízky nenabídla, Jaroměř jela po individualistické linii a severní Čechy spíš okukovaly holky, myslím, že právě tam to pořádně všechno začalo. 

Jakub Štýbr, holky Urbáškovy, Lucka Schönová, Alena Smolíková, Pavel Ryttnauer, Jarda a Jarda a rodinka Androvic. Dala se tam dohromady parta lidí, kteří měsíc na to, v srpnu, založili klub.

Aby to bylo možné, bylo potřeba 3 členy do výboru a tím jsme spolu s Kubou byli já a Pavel Ryttnauer. Já s Pavlem jsme ale byli opravdu spíš jen do počtu. Hlavním iniciátorem, organizátorem a později po právu nazývaným guru byl od počátku Kuba Štýbr. Nebýt něho, frisbee by se možná v ČR pozvolna taky rozvinulo, ale určitě ne tak rychle a v takové kvalitě.

Na podzim 2006 uspořádal první distanční závody v Jaroměři a rovnou i s polskou účastí. 

V lednu 2007 se konala 1. členská schůze v rámci „konírny“ na statku u Sedlec-Prčice. Našla jsem pár památečních záběrů a popis od Jany Vadasové, která byla od počátku taky u toho:
foto: Konírna – sobotaKonírna – neděle
popis událostí: text Jana Vadasová 

 V roce 2007, tedy hned následující rok po založení klubu, se frisbee v ČR rozjelo už opravdu naplno. 

Bilance roku 2007 s fotkami.

Fotka z 2. schůze klubu v Ústí nad Labem z prosinece 2007:

  

 A na závěr záznam z „konírny“ – setkání klubu v únoru 2008  |  pro zvídavé šikulky

 Tak to jsou ty úplné počátky. A protože bylo tehdy členů pomálu, bylo možné, aby se schůze konaly zároveň jako výlety a víkendové akce. Teď už to sice reálné není, členů je hodně a to je skvělé.

Díky klubu je české a moravské frisbee doposavad jednotné a díky tomu i v Evropě a nakonec i ve světě neuvěřitelně úspěšné.

Za to patří velký dík Kubovi a teď i Tobě.

Iva Andrová