Nejsilnější stránkou českého dogfrisbee je jeho komunita

Na listopadové výroční členské schůzi si členové DiscDog klubu ČR zvolili nové vedení. Funkci předsedy klubu po Pavle Hejralové převzal Martin Lev. V jakém stavu české dogfrisbee přebral, kam by ho chtěl s novým výborem posunout a dočkáme se v Česku i velké mezinárodní akce? Dozvíte se v našem rozhovoru.

Proč ses rozhodl kandidovat do výboru?

Už od léta jsem pracoval s myšlenkou, že bych se mohl stát členem výboru. Nakonec jsem se tak rozhodl na poslední chvíli, jen pár dní před členskou schůzí na základě pár podnětů od členů klubu, ale především pár událostech v mém osobním životě. Tak snad budu klubu ku prospěchu. 😀

Co jsou podle tebe největší problémy a naopak nejsilnější stránky současného českého dog frisbee?

Problémy jsou vždy a všude a každý je vidíme nejspíš trošku jinde. Pro to bych na ně tolik nepoukazoval, ale spíš na nich zapracoval a uvidíme, jestli si členové změn všimnou.

Rozhodně bych chtěl vyzdvihnout celé české dogfrisbee a jeho komunitu. O české dogfrisbee a české závody je roku od roku větší zájem, a to nejen u nás v České republice, ale i v zahraničí. Myslím si, že nejsilnější stránkou našeho dogfrisbee je právě to, jakou tvoříme atmosféru na českých závodech i v zahraničí, kde táhneme všichni za jeden provaz 🙂

Co bys chtěl během následujících dvou let prosadit, na co se chcete ve výboru zaměřit?

Tohle není asi vyloženě otázka jenom pro mě, ale spíš pro celý výbor. Pokud mohu mluvit jen za sebe, tak bych byl rád, když by se zlepšila informovanost, přehlednost a obsah informací na webu klubu, tak na i sociálních sítí. Další taková má vize je zlepšit vztahy se sponzory a navázat s nimi užší spolupráci.

Je reálné, že se v Česku dočkáme v dohledné době nějaké i velké mezinárodní akce typu mistrovství Evropy či světa?

Mistrovství Evropy nebo světa nemohu vyloučit, ale také je nemohu potvrdit. Diskutujeme o tom ve výboru a zvažujeme naše organizační či finanční možnosti. Ale ono už i naše otevřené mistrovství České republiky můžeme brát jako velkou mezinárodní akci, jak dokazují poslední ročníky.

I tak jsme ale během krátké doby, co jsme ve funkcích, připravili pro příští sezónu několik změn, o nichž si myslíme, že zase trochu zatraktivní naše závody, především pro členy klubu.

 

A protože se blíží přelom roku, tak bych chtěl všem poděkovat za pěkné závody a úspěšnou reprezentaci českého dogfrisbee v zahraničí v letošním roce a do toho nového všem popřát, ať to lítá…