Turnoff Freestyle Weekend
Adresa:
Malá Skála, fotbalové hřiště (50.6431558N, 15.1974433E)
Datum:
11. - 12. 7. 2020
Pořadatel:
Turnoff Dogfrisbee
Rozhodčí:
Bettina Koch, Nikol Vízková, Veronika Urbášková, Dominika Stárková, Iveta Chomátová
Propozice (URL):
www.turnoff-df.cz
Přihláška (URL):
Seznam přihlášených:
Výsledky:
ZDE
Napsali o nás:

Tisková zpráva

TURNNOFF FREESTYLE WEEKEND

11.-12.7.2020 Malá Skála

Rok 2020 je velmi specifickým rokem. Vzhledem k situaci se z akcí pořádaných spolkem Turnoff Dogfrisbee staly „votvíráky“ dogfrisbee sezóny 2020. Turnoff Distance Weekend otevřel celkovou sezónu a Turnoff Freestyle Weekend otevřel tu freestylovou. Letošní ročník provázely změny a to v podobě změny termínu a změny místa konání. Závody se uskutečnily druhý červencový víkend v areálu fotbalového hřiště na Malé Skále.

Oproti distančnímu víkendu se počítalo s účastí zahraničních závodníků. Kromě několika závodníků z Polska se akce zúčastnilo poměrně dost závodníků z Německa. Z Německa přijela také hlavní freestylová rozhodčí Bettina Koch, která posuzovala tým. Hráče posuzovala Veronika Urbášková, psa Nikol Vízková a freestylovou execution Dominika Stárková. SPTF a DogDartbee posuzovala Iveta Chomátová.

Předpověď počasí slibovala příjemné podmínky hlavně pro psí závodníky. Teploty se pohybovaly okolo 20 °C, byly doprovázeny mírným větrem a blízká přítomnost Jizery se staly opravdu skvělou kombinací podmínek. Nehrozilo totiž, že by se psi přehřívali, ale ani nehrozilo jejich prochladnutí.

V sobotu ráno po ukončení přejímky proběhl players meeting na hlavní hrací ploše. Závodníci byli seznámeni s pravidly areálu, byli představeni rozhodčí a sponzoři akce. Po skončení players meetingu byly závody zahájeny SPTF Divizí II, po které se pokračovalo Divizí I a následně byly zahájeny freestyly. Začalo se kategorií Starters a pokračovalo se kategorií Open. V odpoledních hodinách proběhla druhá kola SPTF. Jakmile dozávodili všichni závodnici, proběhlo vyhlášení disciplíny SPTF. Večer se uskutečnil turnaj ve Speedjamu, který byl ještě téhož večera vyhlášen.

V SPTF Divize II skončila na 3. místě Eliška Štencová (Turnoff Dogfrisbee) a Dia s 28 body. Na 2. místě se umístil David Hrdina (Turnoff Dogfrisbee) a Pikao s 28,5 body a na 1. místě se umístila Klaudia Malek a Raisa s 33,5 body. Na 3. místě v SPTF Divize I skončila Nikol Vízková (Divokej Západ) a Pussa s 44,3 body. Na 2. místě se umístil Tolsten a Avani s 44,5 body. Vítězkou SPTF Divize I se stala Marcela Nosková a Gerry s 46 body.

V neděli ráno proběhla MiniDistance k freestylům a následně na vedlejším hřišti kvalifikace v disciplíně DogDartbee. Poté proběhla druhá kola freestylů, kromě top 10 v kategorii open. Závodníci top 10 Open si svá druhá kola freestylů odzávodili až po obědové pauze. Jakmile všichni závodníci předvedli svá druhá kola freestylů, proběhlo semifinále a finále disciplíny DogDartbee, které nám zakončilo závodní víkend. Nezbývalo nic jiného než přejít k slavnostnímu vyhlášení.

V Dogdartbee se na 3. místě umístil David Hrdina (Turnoff Dogfrisbee) a Doris. Na 2. místě se umístila Nikol Vízková (Divokej Západ) a Pussa a vítězkami se staly Míša Andrová (PraHaHa) a Kimka. Na 3. místě v kategorii Freestyle Starters se umístila Eva Boušková (PraHaHa) a Jesi. Leila Macečková a Mařenka obsadily 2. místo. Vítězkou Freestyle Starters se stala Eliška Štencová (Turnoff Dogfrisbee) a Mia. V kategorii Freestyle Open se na 3. místě umístila Alena Smolíková (Turnoff Dogfrisbee) a Foxy. Na 2. místě se umístila Michaela Andrová (PraHaHa) a Džus, které získaly také cenu za nejlépe obodovaný Freestyle. Vítězkou kategorie Freestyle Open se stala Veronika Petrová (PHolomóc) a Loki.

Gratulujeme všem vítězům a děkujeme všem závodníkům za to, že přijeli a společně jsme si mohli užít první freestylový závod sezony 2020. Děkujeme také sponzorům, kteří podpořili letošní ročník Turnoff Freestyle Weekend a věnovali ceny pro vítěze-firma Brit, která je již třetím rokem sponzorem českého dogfrisbee, pivovar Svijany, firma Amix, Lucy&Yv, HannahB Dogwear a Chovatelské potřeby u Dvořákových.