Online-Cup

Náš svět plný létajících talířů a psích akrobatů se rozrostl. S radostí představujeme sérii online závodů, díky kterým se dogfrisbee může dostat skutečně ke každému. Přidejte se k nám, na plácku za domem, v parku, na louce, kdekoli a zapojte se do naší FUN soutěžní série.

Vytvořili jsme pro vás koncept online závodů, který nejen umožní vyzkoušet si “na sucho” oficiální soutěžní disciplíny. Díky našim skvělým a ochotným freestylovým rozhodčím můžete navíc získat cenné tipy, jak zlepšit a povýšit své sestavy. Abychom podtrhli odlehčenou atmosféru tohoto cupu, mimo “seriózních” bodů za umístění jsou pro týmy nachystány také freestylové bonusy.

A aby to bylo ještě zajímavější i pro mladé hráče, online cup bude mít i svou část pro juniorské hráče. Na následujících řádcích najdete všechno, co k online cupu potřebujete vědět od kompletních pravidel, přes naše parádní sponzory, až po plánované akce.

online dogfrisbee cup 2024

Odkaz na závod

Přihlášky

Seznam přihlášených

Pořadatel: Psí hrátky

Rozhodčí:
tým – Andrew Han (USA)
pes – Stavit Budin (ISR)
hráč – Oscar Arevalo (COL)
execution – Sabrina Rossetti (ITA)
T&F – Kristýna Nosková (CZE)

Výsledky

Odkaz na závod

Přihlášky

Seznam přihlášených

Pořadatel: Iveta Chomátová

Rozhodčí:
tým – Israel Rodera
pes – Jennifer Käferböck
hráč – Marina Fangareggi
execution – Melanie Rheinländer
T&F – Martina Bolehovská

Výsledky

Chcete také pořádat online soutěž dogfrisbee? Přihlašte ji do Online Dogfrisbee Cupu 2024. Soutěž se musí řídit Soutěžním řádem DiscDog klubu ČR a pravidly pro Online Dogfrisbee Cup.

Sponzoři:

 • Umístěním na soutěžích zařezených do online dogfrisbee cupu sbírají týmy body do celkového pořadí cupu.
 • Soutěží se prostřednictvím videí natočených speciálně pro každý závod.
 • Videa minidistance nahrávají účastníci sami k dané události, freestylová videa zasílají soutěžící pořadateli, ten videa zveřejní v sobotu o soutěžním víkendu. V neděli pořadatel udělá online vyhlášení vítězů – FS Open, FS Starters, MD, Junior a vyhlásí, kdo obdržel FS bonusy (viz. bodování cupu)
 • Freestyle – jedno standardní kolo FS podle USDDN, MD – jedno standardní kolo MD (TF) podle USDDN

Obecná pravidla

 • Podmínky účasti: 
  Soutěží se klasicky v týmu složeném z jednoho hráče a jednoho psa. 

  • Účastnit se mohou psi od 18 měsíců věku. 
  • Jeden pes se může účastnit s více hráči. 
  • Jeden hráč se může účastnit s více psy. 

  Pravidla:
  Posuzování se řídí pravidly USDDN, jak FS, tak MD. Povoleny jsou pouze závodní disky dle pravidel USDDN.

  Nejsou pravidla pro účast v jednotlivých kategoriích. Jestli se tým přihlásí do Openu, nebo do Starters, je čistě na rozhodnutí závodníka. Online závody jsou myšleny jako FUN příležitost pro týmy si zahrát a získat zpětnou vazbu k sestavám. Nicméně se předpokládá, že soutěžící, kteří již mají závodní zkušenosti z klasických závodů, budou startovat v kategorii Open a do kategorie Starters se budou hlásit primárně začínající týmy, které chtějí nabrat první závodní zkušenosti „nanečisto“. 

  Soutěžní videa: 
  Každý tým – hráč a pes – může zaslat jen jedno soutěžní video. Video je třeba natočit speciálně pro účely dané soutěže. Není možné účastnit se s videi z již proběhlých soutěží ani s jinými staršími videi. Pořadatel před závodem určí „poznávací znamení“ daného závodu (např. červená ponožka, barevný šátek kolem krku hráče apod.).

  Videa je třeba posílat v takové kvalitě, aby rozhodčí mohli vaše výkony skutečně odposuzovat a nemuseli se příliš domýšlet.

Výsledky:

2023

 1. Martina Bolehovská a Bejlinka
 2. Massimo Olivieri & Balthazar
 3. Javier Jiménez & Gorda

2022

 1. Martina Bolehovská a Bejlinka
 2. Wiktoria Kretosz a Fryteczka
 3. Digdem Findik a Cako

2021

 1. Alena Smolíková a Foxy
 2. Alena Smolíková a Kira 
 3.  Martina Bolehovská a Bejlinka

Bodování cupu

Započítávají se všechny zařazené online závody a vítězem se stává tým, který nasbírá nejvíce bodů. Po skončení Online cupu budou vyhlášeny výsledky a oceněny 3 týmy s nejvyšším celkovým počtem bodů a nejlepší z kategorie JUNIOR (hráči do 15 let včetně). Junioři mají své oddělené bodování.

Bodovací tabulka

FS OpenFS StartersFS JuniorMDMD Junior
1. místo – 300 bodů1. místo – 100 bodů1. místo – 300 bodů1. místo – 50 bodů1. místo – 100 bodů
2. místo – 250 bodů2. místo – 80 bodů2. místo – 250 bodů2. místo – 40 bodů2. místo – 90 bodů
3. místo – 200 bodů3. místo – 60 bodů3. místo – 200 bodů3. místo – 30 bodů3. místo – 80 bodů
4. místo – 170 bodů4. místo – 30 bodů4. místo – 170 bodů4. místo – 20 bodů4. místo – 70 bodů
5. místo – 150 bodů5. místo – 10 bodů5. místo – 150 bodů5. místo – 10 bodů5. místo – 60 bodů
   6. místo – 8 bodů6. místo – 50 bodů
   7. místo – 6 bodů7. místo – 40 bodů
   8. místo – 4 body8. místo – 30 bodů
   9. místo – 2 body9. místo – 20 bodů
   10. místo – 1 bod10. místo – 10 bodů

Bodování juniorů: Juniorům se v případě umístění se na bodované pozici započítávají body do celkového poháru, mimoto ale mají své oddělené bodování, kde se při určování pořadí z daného závodu řadí kategorie Open před kategorii Starters.

Speciální freestylové bonusy:

Dohromady pro FS Open a Starters:

 • Nejlepší show/bavič – 100 bodů – za nejzábavnější týmové vystoupení.  
 • Nejlepší předvedení psa – 100 bodů – jde o to, který hráč zahraje tak, aby nejvíce vyniknul jeho pes, i když třeba za cenu nižších celkových známek (např. hráč s mladým psem zvolí pro psa snazší hody, které dobře chytá, tím pádem ale ztratí na rozmanitosti hodů; jednodušší týmové prvky, které psa ale opravdu baví a ve kterých vypadá dobře…).
 • Nejlepší tríčkař (hráč) – 100 bodů – pro největšího “kouzelníka” s disky.

Pouze pro týmy s juniorským hráčem

 • Team spirit – 100 bodů – ocenění inspirované prvními závodními roky Marťi Bolehovské a jejího malého corgiho Danýska. Tento bonus získá junior, který dokáže svého psa při hře nejlépe motivovat bez ohledu na konečné známky a na to, jak se zrovna daří (nebo nedaří).

Pravidla pro online freestyle

Soutěž se skládá z jednoho kola freestylu podle pravidel USDDN. 

Freestyle se posuzuje podle pravidel USDDN, včetně technických parametrů (časový limit, počet disků apod.) s pár úpravami, které soutěž přizpůsobí online prostředí (viz. níže). 

Vypisované kategorie v rámci jednotlivých závodů: 
1/ Open – otevřená kategorie pro všechny zkušené týmy a pro kohokoliv, kdo si troufne 
2/ Starters – pro nové a začínající týmy (nehodnotí se vaulty, viz. Posuzování).

Ocenění:
1.–3. místo v Open
1.–3. místo ve Starters
Nejlepší junior závodu – na základě bodů za umístění ve FS a MD pro hráče do 15 let věku (včetně), kompletní informace k bodování viz. Bodování cupu.
Pozn.: Pořadatel může libovolně vypsat a ocenit i dodatečné kategorie, které se ovšem nezapočítávají do Online cupu. 

Hřiště: 
Přesné rozměry nejsou stanovené, ale hrací plocha musí být bezpečná pro psa a vhodná pro dogfrisbee – měkký, v rámci možností neklouzavý povrch bez děr a výrazných nerovností, ideálně tráva.

Pro snadnější práci rozhodčích doporučujeme obvod hřiště vyznačit – kuželíky, petkami, disky jiné barvy než jsou soutěžní disky nebo čímkoliv jiným, co je pro psa bezpečné. 

Čas: 
  – kategorie Starters – 90 s od prvního hodu pro psa 
  – kategorie Open – 120 s od prvního hodu pro psa 

Video neupravujte do časového limitu. Pokud tým svým vystoupením přesáhne vymezený čas (myšleno od prvního po poslední hodu v čase), video bude rozhodčími ohodnoceno do momentu posledního hodu v čase, ale prezentované bude celé video (stejně jako může tým svou sestavu dohrát i na normálním závodě).

Posuzování: 
Platí pravidla USDDN včetně odděleného bodování hráče, psa, týmu a execution. Každou z kategorií posuzuje jeden předem ohlášený rozhodčí. K tomu platí pravidla DDK ČR pro kategorii Starters – vaulty se v této kategorii nezapočítávají do konečné známky. Týmy je mohou do sestav zařadit, ale nezískají za ně žádné body. Nicméně pokud by měl pes při vaultu crash, trestné body budou uděleny normálně podle pravidel USDDN. Dále v kategorii Starters stačí jen jeden dogcatch, aby byl započítán do konečné známky.

 

Tým má pro freestyle k dispozici max. 10 disků (viz. pravidla USDDN).

  • Feedback od rozhodčích: Zájemci dostanou od rozhodčích mimo bodového ohodnocení také tipy pro zlepšení sestavy a slovní zhodnocení. 
  • Specifika posuzování execution: 
   – Hody chycené mimo záběr se automaticky posuzují jako nechycené
   – U pokusů, kde je vinou záběru nebo kvality videa nejasné, jestli pes disk chytil, platí rozhodnutí rozhodčího a nelze se proti němu odvolat.

Soutěžní videa pro FS: 
Je třeba snímat ze středu delší strany hřiště. Ze stejného místa, kde v reálu sedávají rozhodčí. V zájmu závodníka je co nejširší záběr, aby byl ideálně vidět jak pes, tak i hráč. Pokud je třeba volit mezi záběrem na hráče a záběrem na psa, doporučujeme zabírat psa kvůli momentu chycení (potažmo nechycení) disku.  

Každý soutěžící může zaslat pokus podle vlastního uvážení, ten se kterým je nejvíce spokojený. Není třeba zaslat první natočený pokus. Nicméně každé soutěžní video musí být na jeden zátah, nesestříhané – od pre-routine, až po poslední hod. 

Zasílání videí:
Účastník soutěžní video zašle pořadateli na základě instrukcí v propozicích (např. přes Uschovna.cz apod.) v termínu určeném pořadatelem. Během závodního víkendu jsou soutěžní videa zveřejněna a následně se oznámí vítězové, celkové konečné pořadí a kompletní body všech účastníků. 

Hudba: 
Závodní videa musí být natočená bez hudby. Požadavky na hudbu k FS videím si určí každý pořadatel sám (zaslání ve formátu mp3, odkaz na hudbu na YouTube… ). Musí být ovšem v souladu s autorskými právy. 

Pravidla pro online Minidistance (Toss´n´Fetch)

Soutěž se skládá z jednoho kola minidistance (TF) podle pravidel USDDN – to znamená jako klasická SMD, jen bez středové zóny. 

MD se posuzuje podle pravidel USDDN, včetně technických parametrů (časový limit, start času apod.) s pár úpravami, které soutěž přizpůsobí online prostředí (viz. níže). 

Hřiště:
Je třeba zachovat vzdálenosti jednotlivých zón tak, jak je uvedeno v pravidlech USDDN (po 10 yardech / 9.15m), nicméně celkové rozměry hřiště (šířka, prostor před startovní čárou a prostor za poslední 40y čárou) nejsou stanovené. Hrací plocha musí být bezpečná pro psa a vhodná pro dogfrisbee – měkký, v rámci možností neklouzavý povrch bez děr a výrazných hrbolů, ideálně tráva. 

Vzdálenosti je třeba viditelně vytyčit / vyznačit – pomocí kuželíků, pet lahví, disků jiné barvy než jsou soutěžní disky, nebo čímkoliv jiným, co je pro psa bezpečné a bude na videu dobře vidět. 

Čas:
Podle USDDN pravidel: každý tým má 90s od momentu, kdy pes překročí startovní čáru. Čas nejlépe odpočítává ten, kdo natáčí video. Čas se hlásí v těchto intervalech jako zbývající čas: 1 minuta, 30 sekund, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1.
Pokud je video natočeno bez asistence druhého člověka, bude start a konec posouzen dle stopáže zaslaného videa.

Soutěžní videa pro MD:
Každý soutěžící musí zaslat první natočený pokus. Každé soutěžní video musí být na jeden zátah, nesestříhané.

Způsob natočení:

 1. Natáčí druhý člověk – z dlouhé strany hřiště. Doporučujeme sledovat pohyb psa s jasným záběrem na moment chycení a dopadu, v případě chytání ve výskoku.
 2. Natáčení na stativ – třeba snímat z delší strany hřiště. Univerzální snímací pozice je +- v polovině dlouhé strany hřiště. Nicméně u závodníků házejících do poslední zóny doporučujeme stativ umístit blíže ke 30, 40 yardové čáře. V zájmu závodníka je co nejširší záběr, aby byl ideálně vidět jak pes, tak i hráč.

Zasílání videí: Videa nahrávají účastníci sami na FB událost závodu (přímo, nebo přes odkaz na YouTube) v termínu určeném pořadatelem. Videa jsou následně obodovaná rozhodčím soutěže a během závodního víkendu se oznámí vítězové a celkové konečné pořadí.

 

V případě, že na medailových pozicích budou mít týmy shodný počet bodů, bude se pořadí určovat následujícím způsobem:

 • O pořadí rozhodne součet bodů ze všech hodů
  • příklad Tým A a B shodně 22.5 bodu: Tým A naházel 5 x 4.5 a 1 x 3.5 = celkem 26 bodůTým B naházel 5 x 4.5 1x 4 = 26.5 bodu – vítězem se stává tým B
 • V případě, že i tak bude bodová shoda, rozhodne o vítězi kratší čas potřebný na získání započítaných bodů (5 nejlepších pokusů)
  •  příklad Tým A a B mají shodně 22.5 bodu: Tým A házel 4.5, 4.5, 4.5, 4.5, 4.5 – 5. započítaný hod v čase 1:10, 4; Tým B házel 4.5, 4.5, 4, 4.5, 4.5, 4.5 – 5. započítaný hod v čase 1:24; vítězem se stává tým A 

Uplynulé ročníky – výsledky

2022

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/4758784940883631

Pořadatel: Veronika Urbášková

Rozhodčí:

Tým – Susanne Skladal
Pes – Alena Smolíková
Hráč – Ania Radomska
Execution – Martin Lev
Toss&Fetch – Iveta Chomátová

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/959348421609072

Pořadatel: Iveta Chomátová

Rozhodčí:
Tým – Karolina Nowak
Pes – Heather Gallagher
Hráč – Seiya Nakano
Execution – Nikol Vízková
Toss&Fetch – Nicole Freitag

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Událost na FB: https://www.facebook.com/events/3319026628238772

Pořadatel: Radka Tihelková

Rozhodčí:
Tým – Patrik Szöcs
Pes – Kaska Krzewina
Hráč – Terka Brožková
Execution – Petra Lakomá
Toss&Fetch – Kristina Axmanová

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Vyhlášení cellkových výsledků a ohlédnutí za online pohárem.

2021

Událost na FB: ZDE

Pořadatel: Veronika Urbášková

Rozhodčí:
Tým – Thomas Fisher
Pes – Asia Korbal
Hráč – Simone Villani
Execution – Iveta Chomátová
Toss&Fetch – Markéta Urbášková

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Událost na FB: ZDE

Pořadatel: Nikol Vízková

Rozhodčí:
Tým – Javier Jimenez
Hráč – Armon Vaziri
Pes – Christoph Skladal
Execution – Martin Léve Lev
Toss&Fetch – Pavel Ryttnauer

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Z důvodů stále velmi nestabilní kovidové situace pořadatel Psí Hrátky Olomouc přesunul klasické FS závody do online formy.

Událost na FB: ZDE

Rozhodčí:
Tým – Stavit Budin
Pes – Susanne Skladal
Hráč – Tiziana Solazzo
Execution – Veronika Petrová
Toss&Fetch – Iveta Chomátová

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
Toss&Fetch: ZDE

Pořadatel: Pavel Ryttnauer

Rozhodčí:
Tým – Shaun Hirai
Hráč – Kosuke Hirai
Pes – Lucka Plevová
Execution – Radka Tihelková
Toss&Fetch: Pavel Ryttnauer

startovné zdarma na real FFFF pro vítěze 

Výsledky:
Freestyle OPEN: ZDE
Freestyle Starters: ZDE
SPTF: ZDE

Pořadatel: Radka Tihelková

Rozhodčí: 
Tým – Veronika Urbášková
Pes – Michaela Andrová
Hráč – Martin Lev
Execution – Lucie Schonová
Toss&Fetch: – Iveta Chomátová

Výsledky: ZDE

ohlédnutí za celým CUPEM + vyhlášení CUPU