Brit Cup letos v novém

Oblíbený pohárový seriál DiscDog Brit Cup změní v letošním roce podobu. Zatímco v uplynulých sezónách se do jeho hodnocení počítaly kromě freestylových i vybrané distanční víkendy, letos to na základě rozhodnutí členské základny na poslední výroční schůzi DiscDog klubu ČR a po dohodě s titulárním sponzorem, firmou Brit, budou už jen výhradně freestylové víkendy a samozřejmě rovněž i mistrovství republiky.

Předběžná termínová listina letošního Brit Cupu tedy počítá se čtyřmi závodními pohárovými víkendy a vyvrcholením poháru na republikovém šampionátu, na němž by měly proběhnout poslední freestylové závody letošní sezóny. Na mistrovství republiky ve Dvoře Králové nad Labem budou zároveň vyhlášeny i tři nejlepší týmy celého Brit Cupu, čímž s největší pravděpodobností také předejdeme smutnému závěru loňského ročníku, kdy byly po posledních pohárových závodech stupně vítězů Brit Cupu osiřelé…

Na druhé tradiční pohárové soutěži, CzechBlack lize, se nic nemění. Distanční disciplíny z freestylových víkendů se do ní budou započítávat stejně jako v minulých letech a její vyhlášení proběhne na posledních závodech sezóny, jimiž by měl být tradiční Bye Bye Summer ve Dvoře. Druhou pohárovou novinkou letošní sezóny je klubový pohár pro členy DDK ČR a jeho výsledky budou vyhlášeny na výroční členské schůzi.