Členskou schůzi nezhatila ani nečekaná sněhová nadílka

DiscDog klub má úspěšně za sebou i poslední letošní akci – tradiční členskou schůzi klubu, která se uskutečnila v sobotu 2. prosince na osvědčeném místě, v pardubické restauraci Tenis klub. Navzdory silnému sněžení, které učinilo mnohé silnice obtížně sjízdnými, se do Pardubic dostavilo 23 členů klubu včetně kompletního pětičlenného výboru.

Samotné schůzi předcházela malá slavnost – předání cen vítězům premiérového ročníku Poháru DiscDog klubu, který je určen pouze členům klubu a na rozdíl od již ostatních tradičních pohárových soutěží se v něm hodnotí jednotlivec, nikoli tým. Trofej, titul prvního Šampiona DiscDog klubu a hodnotné ceny od klubového sponzora Brit si převzala Pavla Hejralová, která v samém závěru posledního soutěžního víkendu odrazila útok nakonec druhé Zuzany Jahodové. Ceny za třetí místo poputují do Polska Karolině Nowak.

Na členské schůzi nejprve výbor zhodnotil roční činnost i finanční situaci klubu a za komisi rozhodčích představila Markéta Urbášková nový řád rozhodčích a změny, které z něj vyplývají. Členové klubu schválili finanční odměnu úspěšným reprezentantkám ČR na ME v Maďarsku V. Urbáškové a K. Šimonové a podpořili také rozšíření podpory mladým hráčům a hráčkám do 18 let za podmínky, že jsou členy klubu. Klub odmění také Karla Malého za nezištnou pomoc se zpětným doplněním potřebných dokladů pro Rejstříkový soud, čímž výrazně přispěl k samé záchraně klubové existence.

V hlasování uspěl i návrh, aby se od příští sezóny zpřísnila kritéria pro povinný přestup týmu ze SPTF divize II do divize I tak, aby divize II sloužila opravdu těm, kteří začínají nebo nemají adekvátní výkonnost pro účast v divizi elitní. Neprošel naopak návrh, aby se v rámci mezinárodního mistrovství ČR udělovaly separátní tituly nejlepším českým týmům.

Děkujeme všem hráčům a hráčkám za férové závodění, pořadatelům za obrovské množství odvedené práce, rozhodčím i všem jejich pomocníkům. Jeden každý z vás se zasloužil o skvělou sezónu, nabitou parádními akcemi a mnoha zážitky! A samozřejmě děkujeme i všem sponzorům, protože bez nich by závody v Česku nevypadaly tak, jak vypadají…

Schválený zápis ze schůze