CzechBlack ligu 2023 vyhrály Kaśka Krzewina s Kiou

Až poslední závod sezóny, Bye Bye Summer, rozhodl o medailistech letošního ročníku CzechBlack ligy. Pohár pro nejlepší týmy v distančních disciplínách vyhrála s pohodlným náskokem Kaśka Krzewina s Kiou, které tak obhájily loňský triumf.

Zatímco o vítězi bylo prakticky rozhodnuto už před posledním závodním víkendem, napínavý souboj byl sveden o zbylá dvě místa na stupních. Nejvýhodnější pozici před posledním distančním víkendem držela Zuzana Jahodová s Kiwi, ale bodové rozdíly s Pavlou Hejralovou se Shailene a Zuzky druhým „ovocným“ týmem s Cherry byly minimální. Poslední závody sezóny se z tohoto pohledu nejlépe vydařily Pavle se Shailene, které si připsaly 141 bodů a vyhouply se na konečné druhé místo, a to i díky tomu, že Zuzaně tentokrát více vyšly starty s Cherry, nicméně ne natolik, aby dokázala původní pětibodovou ztrátu na Pavlu umazat. S Kiwi se jí naopak příliš nevedlo, a tak tento tým nakonec z medailových příček vypadl. Za čtveřicí úspěšných žen skončil pátý Pavel Jouza s Taffy, který tak neobhájil loňské stříbro.

Celkem se letos do CzechBlack ligy započítávalo 33 závodů v deseti závodních víkendech. Kompletní výsledky letošního ročníku naleznete na https://docs.google.com/spreadsheets/d/1kr2eCq6N0A2N7dmD2T5CRxvICa79QBrQzQ6HplkxqX0/edit#gid=0.