Dana Vojancová - Rozhovor

Dva víkendy – dva závody. Jeden na jih v Itálii a druhý na sever v Polsku. Danča Vojancová a Beebe je zvládla objet oba.

Měla jsi tyhle dva závody v kalendáři zapsané už dlouho a nebo to byla spíš spontánní akce? Ještě když týden před italskými závody bylo KDDF. To jste to měly s Bee docela nadupané.
Tyhle dva závody byla spíš spontánní akce. Nadupané to pro nás bylo, ale Bee to zvládla úplně skvěle. Cesta do Itálie byla opravdu dlouhá, ale touha zahrát si v Itálii byla velká.

Jaká byla v Itálii atmosféra? Co hřiště a program? Jak podle tebe zvládli organizaci? 
Italové jsou velmi přátelští, takže atmosféra byla fajn, protože se fandilo všem týmům.
Z mého pohledu zvládli i skvěle organizaci závodů. Žádné čekací prodlevy, krásné hřiště a vše laděno do růžova podle názvu Pink Cup, takže růžově bylo i nalajnované hřiště.

Povedlo se ti tam kvalifikovat na MS. Jak jsi byla spokojená s vašimi výsledky?
V Itálii se nám opravdu povedlo druhé kolo, kdy jsme měly pouze jeden nechyceny disk a tím jsme se vyšvihly z dvanáctého místa na páté a podařilo se nám získat kvalifikaci na MS. Nejlepší freestyle víkendu byl velký bonus, takže já jsem byla moc spokojená.

Wroclaw a polské závody obecně jsou známé obrovským publikem a nezaměnitelnou atmosférou. Předpokládám, že ani teď tomu nebylo jinak. Jak ti tohle vyhovovalo? Hrálo se ti před tolika lidmi dobře? U nás to přece jen není úplně běžné. Spíš naopak.
Závody ve Wroclawi v Polsku byly opravdu plné diváků celý víkend. Tleskali, fandili a atmosféra byla skvělá. Hraje se úplně jinak. Lidé mě zastavovali a obdivovali náš freestyle, což bylo milé. Škoda, že na našich závodech tolik obecenstva není, protože mě se hrálo s nimi dobře. A to je asi důvod, proč si ráda na polské závody vyrazím.
Na na polských závodech se člověk může hodně inspirovat různými prvky a wow efekty.

V souvislosti s atmosférou polských závodů a obrovským publikem je další věc, na kterou u nás nejsme tak úplně zvyklý a to je shánění ubytování na závodech. Kempení u hřiště, jak ho známe, na polských závodech logicky není možné. Jak jste to řešily?
Letos se dalo u hřiště kempovat, ale byl jen omezený počet míst.
My jsme se raději ubytovali v hotelu, kde byli moc vstřícní k naším psím společníkům. Hotel byl opravdu 2 minuty autem od parku, kde se hrálo.

Je to trochu blbá otázka, ale dalo se čekat, že se na to zeptám. Kdyby sis měla vybrat, jela bys teď raději na závody do Itálie nebo do Polska?
Otázka opravdu na tělo. Každé ty závody měly něco do sebe. Já bych jela zase na oboje.