Eva Bedrnová

Rak Online Cup je v plném proudu. Proběhl již druhý závod ze série a kdo oba závody sledoval, rozhodně si všiml tohohle mladého nadějného týmu, který je právě průběžně na děleném 4. místě poháru.

Řekni nám něco o sobě a o Anny. Jak dlouho se věnujete dogfrisbee?
Před čtyřmi lety jsem si pořídila první borderku Annynku a dva roky jsme hledaly, jaký sport by se nám oběma líbil. Zkoušely jsme spolu agility, dogdancing a dogfrisbee, které se nám zalíbilo. Ze začátku jsme trénovaly velmi zlehka a zhruba poslední rok se tomu sportu věnujeme intenzivněji s Míšou Androvou. Intenzivnější trénink frisbee začal také díky pořízení druhé bordeří fenečky Batynky, která je pro Annynku tréninkovou parťačkou.

Pokud se nemýlím, tak start na PH online byla vaše premiéra, je to tak?
Mezi prvním a druhým online závodem byl u vás vidět neskutečný posun. Vysvětli nám, jak se to stalo?
Ano, PH online byla naše závodní premiéra. Osobně jsem trochu trémista a závody uspořádané touto formou mi plně vyhovují. S Míšou jsme některé prvky trénovaly před prvním závodem, ale s Annynkou jsme nikdy nedokázaly společně zacvičit sestavu vcelku. Díky této jedinečné příležitosti online závodů jsem vymyslela sestavu, kterou jsme spolu zvládly, a náš úspěch mě povzbudil k zařazení prvků, které jsme dříve procvičovaly a které by nás posunuly dále.

Máš ještě nějaké další prvky v záloze, které jsme na Welcome Summer Online neviděli? A je něco, co bys rozhodně chtěla do budoucna natrénovat?
Prvky v záloze tentokrát nemám, ale snažím se vymyslet novou sestavu. Do budoucna bych ráda natrénovala flip catch a multiple, při kterém pes stojí na nohách hráče.

Kde čerpáš inspiraci? Máš nějaké oblíbené dogfrisbee hráče?
Inspiraci jsem čerpala z různých videí z dogfrisbee závodů. Žádné oblíbené hráče nemám. U každého se mi libí nějaké jejich triky a něco, co dělá jejich sestavu akční a jedinečnou, například vyhození disku při provádění hvězdy bylo vážně parádní.

Myslíš, že teď, když víš, že váš freestyle je velice úspěšný a s Anny jste se sehráli, vyrazíš i na opravdové závody?
Ano, ráda bych si vyzkoušela opravdové závody. Nejlépe ten, který je pořádán v Úvalech, protože je to místo, kde bydlím.

autorka: Nikol Vízková