I zbývající dva mistrovské tituly vybojovaly polské týmy

Souboji o mistrovské tituly ve freestylu a SuperPro Toss&Fetch vyvrcholilo v sobotu a v neděli v areálu Nový svět ve Dvoře Králové nad Labem letošní mistrovství ČR. Víkednový program doplnily dogdartbee a paralelní timetrial. Po pátečním vítězství polských týmů v obou kategoriích quadrupedu si závodníci z Polska odvezli i oba zbývající české tituly. Freestyle vyhrála Joanna Korbal s Navi a SPTF Kaśka Krzewina a Absinthem. V nemistrovských disciplínách se radoval Pavel Jouza s Taffym v dogdartbee a Julia Zaborowska s Effectem v paralelním timetrialu.

Skvěle obsazené mistrovství ČR za ideálního počasí nabídlo dramatickou podívanou a velmi kvalitní výkony na všech hřištích. O novém mistrovi ČR ve freestylu rozhodly necelé dvě desetiny bodu, o které získala u mezinárodní sestavy rozhodčích víc Joanna Korbal s Navi před izraelským týmem Jacob Gadasi + Dusty. Třetí příčku s jen nepatrnou ztrátou obsadila Veronika Urbášková s Lumini. Za zmínku stojí i unikátní výkon Itala Simone Villaniho s Kevlarem, kteří v obou freestylových kolech dosáhli stoprocentního execution, když Kevlar vždy chytil všech 22 hozených disků.

V SPTF se prosadila Kaśka Krzewina s Absinthem, když z vedoucí pozice po prvním kole odrazila útok Veroniky Urbáškové s Lumini a Anny Radomské s Oxxem a obě konkurentky porazila nejtěsnějším možným rozdílem půl bodu. O druhé příčce tedy rozhodoval až rozhoz a v něm měla pevnější nervy Veronika Urbášková, když na pětku soupeřky dokázala odpovědět stejně a pak další suverénní pětkou využila slabší chvilku druhého týmu.

V doplňkových nemistrovských disciplínách se také českým týmům zadařilo. Favorizovaný Pavel Jouza podle předpokladů ovládl dogdartbee, když s Taffym vyhrál a s Baylim skončil druhý. Třetí skončila Nikol Vízková s Arčou.

Nedělní paralelní timetrial se stal kořistí Julie Zaborowské s Effectem, která v dramatickém finále play off porazila 2:1 Pavla Jouzu s Taffym. Třetí skončila vítězka kvalifikace Magda Cholewicka s Flurry, která v duelu zklamaných semifinalistů předběhla Simona Villaniho s Trouble.

Kompletní výsledky naleznete na https://docs.google.com/spreadsheets/d/1PokmLaRTrvXYWb66bQdV5KAuCTeH4jfr2ue_gORNn94/edit?fbclid=IwAR2-uIe0pG808xw-1_lHb1HYPTSdx6U4iC4BNTBlkDP1VtqL3tW2Cj3evaM#gid=1213217478.