Jak to vidí nikol vízková

Tuhle cestou autem mě napadlo, že bych ráda napsala něco o současné situaci a tak vůbec, co si o tom myslím. Nejsem moc “facebookový pisálek”, ale pak mi došlo, že máme blog! A vznikla rubrika “jak to vidí”. Hned na úvod bych ráda řekla, že rubrika bude otevřená pro všechny a kdo bude mít co říct, nechť se mi ozve.

Už je to týden, co proběhly závody Welcome Summer 2021 Online a já, ačkoli to pro mne bylo fakt mraky práce a nějaká mne ještě čeká, z toho pořád čerpám energii. Video s poznávacím znamením závodu mi pokaždé vyvolá úsměv na tváři. A to je ono!

Chápu, že doba je blbá, a všechny už nás to štve, a že online závody neoslovily úplně každého, ale to video mluví za vše. Je na něm vidět, že se lidé dobře bavili. Prostě dogfrisbee is not dead ani v lockdownu. 

Kromě opravdu parádních nadupaných sestav a velké mezinárodní účasti byla na obou závodech super účast nováčků a hlavně jejich progres mezi prvním a druhým závodem.

Moc se na ně těším na opravdových závodech. Myslím, že spoustu z nich to opravdu namotivovalo na ně vyrazit. 

Offline závody jsou v nedohlednu, ale situaci zachraňuje PHOlomóc s blížícím se Kovid DiscDog Freestyle. Pokud je ve vás alespoň špetka chuti to zkusit, neváhejte. Minimálně je to báječný trénink. Já se letos poprvé cítím opravdu připravená na opravdové závody a protože moje bábrle Pussa nevypadá, že chce do důchodu, těším se, až se zase sejdem někde na louce a budem točit. Mimochodem napadlo vás, že všechny ty louky, parky a travnaté prostory, které považujeme za samozřejmost, pro někoho tak samozřejmé nejsou? 

Vítěz Openů na PH Online Israel se mi zmínil, že nám závidí naše louky, které viděl v rámci závodu na videích.

Na závěr bych ráda ještě napsala o něčem, co je třeba říct. V poslední době jsem narazila na několik videí na sociálních sítích, které mi vážně nedělaly dobře. Často to jsou účty mladých a nadaných slečen, které mají i stovky sledujících. Na videích jsou extrémně vysoké vaulty nebo opravdu špatné flipy. Pro laika je to nejspíš velice atraktivní, protože příspěvky sbírají spoustu lajků a obrovské ovace, ale člověk, co se pohybuje ve frisbee, pozná, že to není ok. Otázka je, co s tím? Rozjet nějakou osvětu ohledně bezpečného dogfrisbee? A dostane se to tam, kam by mělo? Doteď jsem dogfrisbee považovala za ten bezpečnější psí sport, pokud bezpečně hrajete! Tak pokud jste se někdo ve čtení dostal až sem a třeba náhodou máte špatné svědomí, buďte opatrní. Lajky psa neuzdraví.