Klubové začátky očima Yvy Andrové

S myšlenkou založit klub přišel Kuba Štýbr.  Úplně poprvé frisbee v ČR předvedl na ukázce v rámci veletrhu v Praze Letňanech v roce 2006. Na jaře pak uspořádal první seminář v Jihlavě. Tam se mu podařilo odvážně vyprovokovat pár lidí k výjezdu na freestylové závody do polské Wroclavi. Zde si můžete prohlédnout pár fotek z akce.
Nevěděli a neuměli jsme skoro nic, ale byla to naprostá bomba. A i když tam Morava Praze řízky nenabídla, Jaroměř jela po individualistické linii a severní Čechy spíš okukovaly holky, myslím, že právě tam to pořádně všechno začalo. 

Jakub Štýbr, holky Urbáškovy, Lucka Schönová, Alena Smolíková, Pavel Ryttnauer, Jarda a Jarda a rodinka Androvic. Dala se tam dohromady parta lidí, kteří měsíc na to, v srpnu, založili klub.

Aby to bylo možné, bylo potřeba 3 členy do výboru a tím jsme spolu s Kubou byli já a Pavel Ryttnauer. Já s Pavlem jsme ale byli opravdu spíš jen do počtu. Hlavním iniciátorem, organizátorem a později po právu nazývaným guru byl od počátku Kuba Štýbr. Nebýt něho, frisbee by se možná v ČR pozvolna taky rozvinulo, ale určitě ne tak rychle a v takové kvalitě.

Na podzim 2006 uspořádal první distanční závody v Jaroměři a rovnou i s polskou účastí. 

V lednu 2007 se konala 1. členská schůze v rámci „konírny“ na statku u Sedlec-Prčice. Našla jsem pár památečních záběrů a popis od Jany Vadasové, která byla od počátku taky u toho:
foto: Konírna – sobotaKonírna – neděle
popis událostí: text Jana Vadasová 

 V roce 2007, tedy hned následující rok po založení klubu, se frisbee v ČR rozjelo už opravdu naplno. 

Bilance roku 2007 s fotkami.

Fotka z 2. schůze klubu v Ústí nad Labem z prosinece 2007:

  

 A na závěr záznam z „konírny“ – setkání klubu v únoru 2008  |  pro zvídavé šikulky

Tak to jsou ty úplné počátky. A protože bylo tehdy členů pomálu, bylo možné, aby se schůze konaly zároveň jako výlety a víkendové akce. Teď už to sice reálné není, členů je hodně a to je skvělé.

Díky klubu je české a moravské frisbee doposavad jednotné a díky tomu i v Evropě a nakonec i ve světě neuvěřitelně úspěšné.

Za to patří velký dík Kubovi a teď i Tobě.

Yva Andrová