Letošní FFFF ve Dvoře avizuje rekordní účast

Oba pohárové seriály, DiscDog Brit Cup a CzechBlack liga, se přesouvají do tradiční lokality Dvora Králové, kde o víkendu 12. a 13. října proběhne faktická generálka zářijového mistrovství republiky. O letošní ročník Fun Factory for Frisbee, které pořádají Pavel Ryttnauer s Nikol Vízkovou, je rekordní zájem. Ačkoli registrace oficiálně končí až v neděli 6. srpna, počet přihlášených týmů už dosáhl čísla 220 a na obě kategorie freestylu už museli pořadatelé příjem přihlášek kvůli naplnění kapacity předčasně ukončit.

Ve startovním poli najdeme kromě české špičky i velmi silnou a početnou ekipu z Polska, zástupce Německa, Slovenska, Slovinska, Itálie, Izraele, Rakouska a zpestřením Divize I bude i start japonské hvězdy dogfrisbee Shauna Hiraie, který bude zároveň s Pam Martinovou i ozdobou sboru rozhodčích na freestyle. Silnou mezinárodní sestavu sudích doplňují Veronika Urbášková a Slawek Swieboda s Kaśkou Krzewinou.

Také Fun Factory má status kvalifikačního závodu na letošní mistrovství světa USDDN v USA a zároveň na něm proběhne i otevřené mistrovství ČR BCCCZ. Klasický závodní program freestylového víkendu, tedy obě kategorie freestyle a obě divize SPTF, ve Dvoře tradičně doplní The Quadruped mužů a žen.