Máme za sebou úspěšný rok

České dogfrisbee má za sebou další rok, který je možné označit za přelomový. Snad definitivně jsme se zotavili ze sezón poznamenaných restrikcemi kvůli epidemii covidu-19, DiscDog klub ČR si po osmi letech zvolil nové vedení a o tuzemské závody byl nebývalý zájem závodníků. Slibně se jeví i přípravy na novou sezónu v roce 2023, do kterého bychom vám za celý výbor DDKČR chtěli popřát hodně úspěchů v osobním životě i na hřištích.

Uplynulá sezóna byla po dvou covidových letech zase kompletní a bylo znát, že si to závodníci užívali. Pod hlavičkou DDKČR se uskutečnilo deset závodních víkendů včetně mistrovství republiky a účast byla rekordní. V CzechBlack Lize bylo klasifikováno neuvěřitelných 447 startujících týmů, což je o zhruba sto víc než v předtím rekordním roce 2019. Body do Brit Cupu nasbíralo 163 týmů, což je rovněž rekord oproti roku 2019, kdy jich bylo 123. O kvalitě a úrovni závodů pořádaných v České republice svědčí i rostoucí zájem zahraničních závodníků, především z Polska, ale i z dalších evropských zemí.

V nabité konkurenci se neztratili ani čeští závodníci. Blýskli se především Veronika Urbášková titulem mistryně Evropy v SPTF na šampionátu ve Slovinsku a Dan Řepa, který ve stejném závodě skončil bronzový. Veronika pak zabodovala ještě devátým místem ve freestylu na mistrovství světa v Poznani, z mezinárodního mistrovství ČR si odvezla dvě bronzové medaile a ovládla i celkové pořadí Brit Cupu.

V plném proudu jsou už ale přípravy na sezónu novou v roce 2023. V předběžném závodním kalendáři jsou zatím naplánovány dva jarní on-line závody, pět distančních a čtyři freestylové víkendy a samozřejmě tradiční vrchol sezóny, XVII. Open mistrovství České republiky. Kromě dvou tradičních pohárových seriálů, Brit Cupu a CzechBlack ligy, letos nabídneme i novou dlouhodobou soutěž určenou výhradně pro členy DiscDog klubu, na jejímž konci vyhlásíme nového klubového šampióna.

Tak ať vám to lítá i v roce 2023!