První freestylový víkend Brit Cupu patřil cizincům

Silná mezinárodní konkurence se sešla o víkendu 6. a 7. května v Tovačově na již 16. ročníku Key DiscDog Freestyle 2023, jenž byl letošní freestylovou premiérou na českém území a zároveň i kvalifikačním závodem na USDDN Worlds Final 2023, které se bude konat od 13. do 15. října na hřišti Liberty Filed ve městě Pacific v americkém státě Missouri.

Ve hře bylo osm kvalifikačních míst, po čtyřech ve freestylu a SuperPro Toss&Fetch, a všechna si v Tovačově vyházely zahraniční týmy. Do souboje o vstupenku na šampionát vážněji zasáhla z českých týmů jen Veronika Petrová s Lokim v SPTF, ale nevydařil se jim rozhoz o třetí až páté místo a skončili na pozici prvních náhradníků. Místo druhého náhradníka si vybojovala ještě Michaela Andrová s Džusem ve freestylu.

Divizi I SPTF zcela ovládly polské týmy, kterým patřila čtyři první místa v pořadí Karolina Nowak + Yuki, Žaklina Michalczuk + Churro a Kaska Krzewina + Kia, místo na stupních nezbylo na Martu Harężu s Fruziou. Velmi podobné byly i výsledky freestylu, který ovládla Anna Radomska s Ru před Karolinou Nowak s Fuji a Martou Harężou s Fruziou.

Českým týmům se vydařily alespoň doplňkové disciplíny. Dogdartbee vyhrála Jolana Krátká s Tygou před Danou Vojancovou s Miou a Zuzanou Jahodovou s Kiwi, paralelní timetrial se stal kořistí Terezy Kromkové s Kirou, která ve finále porazila Weroniku Burczyk s Mori. Třetí příčku obsadila Pavla Hejralová se Shailene.

Závodní program bude pokračovat za necelý měsíc, 3. a 4. června, kdy se ve Skalsku u Mladé Boleslavi uskuteční premiérový ročník Heroes Dogfrisbee Distance Weekend 2023, zařazený do CzechBlack ligy.