Rekordní FFFF přineslo skvělou podívanou

Rekordní počty startujících a skvělé výkony přineslo letošní Fun Factory for Frisbee ve Dvoře Králové. Na tradičním hřišti u kynologického areálu se představilo 129 týmů v SPTF divize I a 67 v divizi II, 56 týmů v soutěži Freestyle Open a 27 v kategorii Starters, 32 týmů v quadrupedu žen a 18 týmů v quadrupedu mužů. Cestu do Dvora si našli závodníci z devíti zemí – kromě domácích to byly týmy z Polska, Německa, Slovenska, Slovinska, Itálie, Izraele, Rakouska a Japonska. Závody byly poslední tuzemskou příležitostí zajistit si kvalifikaci na letošní mistrovství světa USDDN v USA a zároveň tuzemskou generálkou na mistrovství Evropy v Maďarsku i na zářijové mistrovství ČR. Současně se bojovalo i o mistrovské tituly českého klubu border kolií.

Prvenství ve freestylové kategorii Open tentokrát putuje do Itálie zásluhou Simona Villaniho s Trouble, který s pohodlným náskokem a ziskem 124,451 bodu odsunul na druhé místo Martu Hareźu s Fruziou. Třetí skončila další polská závodnice Karolina Nowak s Fuji, těsně před nejlepším českým týmem Alenou Smolíkovou s Foxym.

Karolina Nowak si zlepšila náladu dvojím triumfem v SPTF divize I, když Yukim naházela skvělých 49,5 bodu z 50 možných a s Fujim jen o bod méně. Triumf polských barev v této soutěži podtrhl třetím místem Krzysiek Malek s Raisulkou.

Polské týmy opanovaly i quadruped mužů, v němž ve finále zvítězil Gustav Kalek s Lexulkou před Dariuszem Zenftem s Navim. Třetí příčku obsadil Jakub Šimůnek s Miou. Soutěž žen ovládla Kristýna Nosková s Mejzou, která si připsala i absolutní nejdelší výkon dne 72 metrů. Druhá skončila Dominika Szalaiová se Stellou a třetí Martina Bolehovská s Bejlinkou.

Freestylovou kategorii Starters vyhrála Dominika Barešová s Kiwi před Gustawem Kalekem s Lexulkou a Elizou Domagalskou s Ashi. Nebývale skvělou úroveň měla i divize II SPTF, kde se hned deset týmů dostalo nad hranici 30 bodů. Vítězný Zoltán Pálfi s Lexem naházel 37 bodů, Sofie Školová s Chipem jen o půl bodu méně. Třetí místo obsadila Eva Boušková s Tečkou za 34,5 bodu.