V Lučině řádila polská vichřice

Druhý podnik letošního ročníku DiscDog Brit Cupu a pátý letošní závodní víkend celkem proběhl o víkendu 10. a 11. června na fotbalovém hřišti Finstal Lučina nedaleko Havířova. Druhý ročník Vychytávky byl zařazen do oficiálního seznamu kvalifikací na letošní USDDN World Finals 2023, jež se uskuteční od 13. do 15. října ve městě Pacific v americkém státě Missouri a tomu odpovídala i nabitá konkurence. Se silným nárazovým větrem, který nad Žermanickou přehradou řádil celý víkend, si nejlépe poradili závodníci z Polska, kteří posbírali drtivou většinu medailových umístění.

Hlavní závod ve freestylu opanovala Karolina Nowak, která obsadila první místo s Fuji a druhou příčku s Yuki. Třetí skončila další polská závodnice Žaklina Michalczuk s Churrem. Nejlepší z českých týmů byla čtvrtá Petra Lakomá s Furim. Polským úspěchem skončil i závod kategorie Starters, který vyhrála Lena Nowak se Zadrou před Elizou Domagalskou s Ashim a slovenskou závodnicí Máriou Brezovskou s Baileym. Nejlepší české umístění zaznamenala šestou příčkou Kateřina Šimonová s Pacičkou.

Podobně skončil i druhý kvalifikační závod v SuperPro Toss&Fetch. I ten zcela opanovaly závodnice z Polska a první dvě příčky obsadila Karolina Nowak se svými dvěma psy v naprosto stejném pořadí, v jakém se umístili ve freestylu. Třetí skončila Kaśka Krzewina s Andrzejem. Nejlepší z českých celků se stala na 6. místě Zuzana Jahodová s Cherry. Ani v divizi II se českým týmům nepodařilo podívat na stupně vítězů, protože opět vládly Polky, a to v pořadí Adrianna Zebrowska se Salsou, Dominika Lukoszek s Bacardim a Lidia Krysztofiak s Chilli.

Polskou vichřici tak Češi alespoň částečně přemohli pouze v doplňkovém dogdartbee, v němž sice vyhrála Kaśka Krzewina s Absintem, ale druhý skončil Tomáš Hahn s Arčou a na stupních vítězů je doplnila Jolana Krátká s Jeddym.

Program letošních závodů dogfrisbee pořádaných DDK ČR teď bude mít dva týdny pauzu. První červencový víkend se sejdeme v pražských Šestajovicích na dalším dílu CzechBlack ligy Alavis PraHAHA Distance.