3 otázky pro 3 členy VI. – Martin, Zuzka, Alča

Martin Lev

Sezóna 2021 je za námi. Jak bys ji zhodnotil? 
Já jsem si celou sezónu 2021 maximálně užil. Díky opatřením, byla sezóna sice kratší, ale o to více jsem si užíval každý závod. Myslím si, že nám to s Erzíkem letos parádně klapalo. Jen mi letos chybělo takové to větší vyvrcholení sezóny v podobě Mistrovství Evropy nebo Světa. Doufám tedy, že příští sezóna k nám všem bude shovívavější.

Proběhl v uplynulé sezóně nějaký moment, který je pro tebe nezapomenutelný?
Mohl bych zde asi vyzdvihnout náš úspěch z Fun Factory, kde jsme se stali „Mistři Border kolií v Dogfrisbee“. Je to rozhodně parádní úspěch, ale osobně si vážím mnohem více toho, když za mnou kdykoliv někdo přijde a pochválí náš freestyle. Spíše je to taková spousta menších momentů co dělají celek. Je to právě to co mě motivuje a žene kupředu.

Co říkáš na MČR? Už druhým rokem proběhlo mistrovství bez kvalifikací. Co si myslíš o tomhle formátu?
MČR je vždy parádní událost a takové to vyvrcholení české dogfrisbee scény. Na MČR chci hrát s těmi nejlepšími a zároveň očekávám, že to bude největší událost na naší scéně. Když byla kvalifikace a já se kvalifikoval, tak jsem to bral jako úspěch. Zas na druhou stranu to tak trochu svazovalo celé MČR do takové spíše komornější akce. Osobně mi nevadí, když je MČR bez kvalifikace a umožní to tak přijet více hráčům. Aspoň pro mě se tak z MČR stává větší událost s mnohem lepší atmosférou.

Zuzka Jahodová

Sezóna 2021 je za námi. Jak bys ji zhodnotila? 
Jsem ráda, že i za současné situace vůbec nějaká sezóna byla. A až na malé posunutí startu si myslím že byla velice povedená. Také jsem moc ráda, že se český dogfrisbee svět dokázal prosadit i v online závodech. Moc za to organizátorům děkuji.

Proběhl v uplynulé sezóně nějaký moment, který je pro tebe nezapomenutelný?
Jelikož moje mladší fenka Cherry dosáhla v červnu věku 18měsíců a je moc šikovná. Tak určitě to, že jsem mohla poprvé hrát i sní. 

Co říkáš na MČR? Už druhým rokem proběhlo mistrovství bez kvalifikací. Co si myslíš o tomhle formátu?
Vzhledem k nejisté situaci to absolutně chápu a akceptuji. A jsem ráda, že již podruhé bylo, díky tomu i v této době, MČR takových rozměrů. Na druhou stranu si myslím, že kvalifikace dávají MČR tu jedinečnost a prestiž. Člověk si musí na jiných závodech zasloužit tu kvalifikaci dostat a není to třeba jen jediný závod sezóny na který přijede.

Alča Bolehovská

Sezóna 2021 je za námi. Jak bys ji zhodnotila? 
Letošní sezona byla velice motivační pro nové závodníky. Sice ji narušilo kovidové opatření a díky tomu se zrušilo pár závodů. Ale naopak přineslo nové zkušenosti s online závody, kdy se díky tomu přihlásilo mnoho nových začínajících hráčů. I já s mojí fenkou chodského psa Messi jsem se odvážila vyzkoušet si závodní atmosféru a zjistit si jaké to je závodit online i naostro na závodech. Nápad pořádat online závody v SPTF, ve freestylu i v Quadrupedu byl úžasný a pomohl všem se zlepšovat a pracovat na sobě, ikdyž jsme se nemohli v té době vidět naživo.

Proběhl v uplynulé sezóně nějaký moment, který je pro tebe nezapomenutelný?
V každém pořádaném závodě, i z online závodů mám nějaký ten nezapomenutelný moment. Ale úplně nejsilnější a nezapomenutelný zážitek mám z MČR. Byl to jediný závod v roce, na který se jel podívat a fandit Martince i manžel. Mám radost, že jsme mohli spolu sledovat ten napínavý souboj  v závodu Quadrupedu žen. Bylo to pro nás oba úžasné vidět jak všichni závod prožívali a jak jásali, že se Marťa s Bejlinkou dostala do finále jako jediná a nejmladší česká závodnice.  Jak při sobě všichni drží, pomáhají si navzájem, i když jsou všichni soupeři. Ani nedokáži popsat ten nádherný pocit štěstí a obrovský nával emocí, který zažívám jako maminka, když vidíte, že Vaše dcera dokázala vyhrát 2. místo na MČR v 16 letech.

Co říkáš na MČR? Už druhým rokem proběhlo mistrovství bez kvalifikací. Co si myslíš o tomhle formátu?
Myslím si, že je to určitě dobrá zkušenost i skvělý zážitek pro hráče, kteří by se jindy na MČR nekvalifikovali. Na druhou stranu je dobře omezení, že hrají jen hráči z kategorie Open. Hráči ze Startů alespoň neuspěchají odrazy a těžké prvky ve své sestavě jen pro účast na MČR. Jen v Quadrupedu bez omezení hozených metrů je nahlášených hodně závodníků.

připravila: Nikol Vízková