Bye Bye Summer zakončí letošní dogfrisbee sezónu

První říjnový víkend, 7. a 8. října, se ve Dvoře Králové uskuteční poslední letošní oficiální dogfrisbee závody. Kromě rozlučky s letošním rokem půjde v tradičním distančním víkendu Bye Bye Summer i o poslední body do dvou zbývajících pohárových soutěží – CzechBlack ligy a Poháru DDK.

Počty přihlášených a zastoupení zahraničních týmů slibují opět skvělé závody a důstojné rozloučení s rokem, který přinesl další nárůst zájmu o tento sport v ČR. Závodit se bude v tradičních distančních disciplínách – v sobotu obě divize SPTF a dogdartbee, v neděli druhý závod obou divizí SPTF s omezeným počtem startujících, quadruped mužů i žen a paralelní timetrial. Uzavírka přihlášek je v úterý 3. října.

Posledním desátým závodním víkendem se rozhodne také o konečném pořadí ve dvou celosezónních pohárech.

V CzechBlack lize kráčí Kaśka Krzewina s Kiou za suverénní obhajobou loňského vítězství, ale bojovat se ještě bude o druhé a třetí místo mezi Zuzanou Jahodovou s Kiwi a s Cherry a Pavlou Hejralovou se Shailene. Ostatní týmy už mají na medaile velkou bodovou ztrátu.

Letos poprvé se bojuje také o titul klubového šampióna v Poháru DDK ČR, který je jen pro členy klubu. I tady se bude rozhodovat až v posledním závodě, a to opět mezi Pavlou Hejralovou a Zuzanou Jahodovou. Třetí Karolina Nowak už je bez šance na vítězství, protože má poměrně výraznou ztrátu a navíc nemůže bodovat v SPTF, kde už nasbírala maximum možných bodů. Teoreticky tak má šanci ji přeskočit Jolana Krátká, která ale zatím není mezi přihlášenými.