Slunečný Turnoff nabídl dramatické boje

Za na duben výjimečně teplého a slunečného počasí odstartovala o víkendu 13. a 14. dubna ve Dvoře Králové letošní dogfrisbee sezóna. První závod CzechBlack ligy dogfrisbee, Turnoff Distance Weekend 2024, se nesl v duchu již tradičního česko-polského souboje o stupně vítězů.

Sobotní SuperPro Toss&Fetch nabídl napínavý souboj do posledního hodu, kdy o vítězce musel rozhodnout až dodatečný rozhoz. Veronika Urbášková s Luminim totiž z pátého místa po prvním kole ve druhém kole 24 naházenými body zaútočila na čelo a při minimálních bodových rozdílech se dotáhla na dosud vedoucí Žaklinu Michalczuk s Churrem. Rozhoz se jí ale už tak nepovedl, a tak Žaklina první příčku po úvodním kole nakonec uhájila. Třetí skončila Kaśka Krzewina s Absinthem.

V nedělním závodě se karty otočily a Veronika po famózním prvním kole s absolutním bodovým ziskem 25 bodů druhé dějství nezvládla a spadla až na dělené 9. a 10. místo. To otevřelo cestu k vítězství opět Žaklině, která vyrovnanými výkony v obou kolech získala dvouapůlbodový náskok na další polské týmy, Wiktorii Frąszczak s Fisch a Martu Harężu s Fruziou.

V quadrupedu žen svedly finálový souboj dva české a dva polské týmy. Jako první finálovou skupinu opustila Wiktoria Frąszczak s Fisch, jimž nestačilo na postup do bojů o krásné dřevěné medaile z dílny Pavly Hejralové chycených 51 metrů. Třetí příčku obsadila Nikol Vízková s Růžou. Ve finálovém duelu svedly vyrovnaný souboj Kateřina Šimonová s Pacičkou a Kaśka Krzewina s Kiou. Nakonec rozhodlo 62,5 metru z prvního pokusu Katky, která se přitom do finále dostala až posledním hodem z poslední šance…

Startovní pole v quadrupedu mužů bylo oproti ženám poloviční a do finálové skupiny postoupily tři české a jeden polský tým. Bramborová medaile zůstala na Michala Jansu s Acem, jimž se ve finále nepodařilo chytit ani jeden disk. Třetí příčku obsadil Petr Kučera s Vicky a o pomyslné zlato si to rozdali Szymon Haręża s Fruziou, který postoupil z poslední šance, s Martinem Ernstem a Hopem. Szymonova Fruzia nechytila ani jeden ze tří finálových pokusů, a tak na zaslouženou výhru stačil Martinovi první pokus s 51 metry.

Tradičně nejpočetněji obsazená soutěž v dogdartbee vyvrcholila napínavým soubojem mezi Žaklinou Michalczuk s Churrem a Pavlem Jouzou s Taffym. O vítězství Žakliny rozhodl poslední, devátý hod, ve kterém Churro trefil 50 bodů, zatímco Pavlův Taffy jen 10. Díky tomu získal polský tým konečný třicetibodový náskok. Třetí místo obsadila Elisabet Brodská s Riušovou.

Poslední disciplínou programu byl paralelní timetrial, v němž potvrdila svou suverenitu Pavla Hejralová s Shailene, která ve finále porazila 2:0 na běhy vítězku kvalifikace Iwonu Dąbrowskou s Nelou. Třetí skončila Wiktoria Frąszczak s Fisch, která v souboji poražených semifinalistek předběhla Elisabet Brodskou s Riušovou.

Další distanční víkend CzechBlack ligy nás čeká 27. a 28. dubna, kdy na hřišti v západočeských Přešticích proběhne další ročník Marp Welcome Summer.