Vítání léta v Přešticích se vydařilo

O víkendu 27. a 28. dubna se v Přešticích na Plzeňsku uskutečnil druhý závodní víkend letošní CzechBlack ligy dogfrisbee. Na tradiční vítání léta – Marp Welcome Summer – tentokrát nedorazila polská ekipa, což dalo šanci vyniknout českým týmům. Po velmi chladných dnech v předchozím týdnu se umoudřilo i počasí, a tak jsme mohli léto uvítat v adekvátních kulisách.

Příležitost uchopil za pačesy především Pavel Jouza, který s Taffy ovládl sobotní i nedělní závod SuperPro Toss&Fetch a k tomu přidal třetí místo v dogdartbee. Druhé místo v sobotním SPTF obsadil Jakub Šimůnek s Aresem před Pavlou Hejralovou se Shailene. V neděli se za ním v těsném souboji seřadili Lucie Bílková s Gatsbym a Tereza Štěpánková s Aryou.

Nejpevnější nervy a nejpřesnější ruku (a psa, samozřejmě) v sobotním dogdartbee měla Elisabet Brodská s Riušovou, která porazila Pavlu Hejralovou se Shailene a Pavla Jouzu s Jassie. Pavla si spravila chuť už tradiční výhrou v nedělním paralelním timetrialu, když ve finále s přehledem 2:0 její Shailene předběhla Monklího Zity Pálfiové. Třetí příčku bral Jakub Šimůnek s Aresem.

V quadrupedu žen potvrdila suverenitu Kateřina Šimonová s Pacičkou, které kromě vítězství zaznamenaly i nejdelší hod soutěže 68,5 metru. Druhá skončila Elisabet Brodská s Riušovou a třetí Pavla Hejralová s Shailene. V kategorii mužů zazářila nová hvězda – Lukáš Houška s Evženem ve finále bez větších problémů porazili Zoltána Pálfiho s Pandou a navíc zaznamenali i nejdelší hod soutěže 68,5 metru.

V SPTF divize II si v sobotu nejlépe vedli Eva Boušková s Tečkou. Druhý skončil Miroslav Florián s Ashley a třetí Anna Kochová Roubíčková s Monklím. V neděli se závod nejlépe vydařil Marii Webrové s Esi. Druhé místo obsadila po rozhozu Lenka Kroftová s Blue a třetí Anna Kochová Roubíčková s Monklím.

Další závodní akcí bude první freestylový víkend Brit Cupu v Tovačově u Prostějova 18. a 19. května.