České týmy přivezly z ME dvě stříbra

Dvě stříbrné medaile si přivezli čeští reprezentanti z letošního mistrovství Evropy, které se uskutečnilo od 25. do 28. srpna v Kincsem Lovaspark v maďarském městečku Tápiószentmárton zhruba 70 km jihovýchodně od Budapešti.

Skvěle si vedla Veronika Urbášková s Luminim v závodě Super Pro Toss & Fetch. PO prvním kole se dělila o druhou a třetí příčku se Szymonem Harężou a jeho Suprou, když oba naházeli 23,5 bodu a ztráceli bod na Szymona s druhým psem Fruziou. Ve druhém kole naházela Veronika ještě o bod více, zatímco jejímu polskému soupeři se tolik nedařilo.  Ve výsledném součtu získali Veronika i Szymon s Fruziou stejný počet 48 bodů, a tak o mistru Evropy musel rozhodnout až napínavý rozhoz. V prvním kole dali oba 4,5 bodu, ve druhém už Veronika nedokázala odpovědět na Szymonovu pětku, a tak si z Maďarska odvezla krásné stříbro.

O druhé stříbro se překvapivě postarala Kateřina Šimonová s Pacičkou. Talentovaná, teprve čtrnáctiletá česká juniorka se do finálové čtveřice probojovala z poslední šance, kde si s Pacičkou vylepšily osobní rekord na 63,8 metru a nechaly za sebou dalších 23 zklamaných týmů. V napínavém finále proti třem polským týmům vyházela druhé místo, což je fantastický úspěch.

Oběma úspěšným reprezentantkám gratulujeme!