Letošní Brit Cup ovládla Karolina Nowak

Letošní sezóna dogfrisbee míří ke svému závěru a kromě nových mistrů republiky známe už i vítěze prvního ze tří dlouhodobých pohárů. Nejprestižnější z nich, pojmenovaný po hlavním sponzorovi českého dogfrisbee DiscDog Brit Cup 2023, ovládla polská závodnice Karolina Nowak, která obsadila první místo se svým psem Fuji a druhé s druhým psem Yuki. Také třetí místo obsadil polský tým – Marta Haręża s Fruziou.

Letošní Brit Cup měl poprvé novou podobu – počítaly se do něj pouze freestylové víkendy. Pětidílný seriál tak vyvrcholil mistrovstvím republiky, a ne až na Bye Bye Summer, jak bylo v minulých letech zvykem. První desítka v konečném pořadí má vyloženě mezinárodní podobu, což svědčí o velké popularitě českých závodů mezi zahraničními účastníky a také o kvalitě zahraničních týmů. Z těch českých se do deseti nejlepších dostaly pouze osmá Veronika Urbášková s Lumini a desátá Alena Smolíková s Foxym.

V soutěži družstev potvrdilo svou dominanci družstvo PHolomóc, druhou příčku obsadila PraHaHa a třetí skončil Divoký Turnoff.

Kompletní výsledky letošního ročníku naleznete na https://docs.google.com/spreadsheets/d/1D2greCKOLfwk593ljhQLja5P39W1lC5aI6rJsIh7y4Y/edit?fbclid=IwAR0bnuv6WTxcJI7T8fSX6BLoFWhFvNGVCORy9WQZW9eOfICNuENPokOAgNM#gid=0.