Nymburský azyl svědčil cizincům

Třetí podnik letošního ročníku Brit Cupu a sedmý CzechBlack ligy se uskutečnil o víkendu 22. a 23. července. Tradiční freestylový víkend pořádaný klubem Prahaha se letos přesunul z obvyklé Prahy do azylu v Nymburce. Na WirbelWind Prahaha Freestyle 2023 v areálu školního hřiště ZŠ Letců R. A. F. se dařilo početně a kvalitativně silné skupině zahraničních závodníků, kteří si kromě pěkných cen přijeli i pro další nominace na říjnový USDDN World Finals v USA.

Nejlepším freestylovým týmem se v Nymburce stala Marta Hareźa s Fruziou, která porazila Karolinu Nowak s Yuki i třetí Žaklinu Michalczuk s Churrem. Čest českých barev nejlépe hájila sedmá Zuzana Jahodová s Kiwi, která si vyházela i kvalifikační místo do USA.

V hlavní divizi SPTF patřilo zahraničním týmům dokonce prvních 11 míst! Až 12. se jako nejlepší z domácích umístila Eva Bedrnová mladší s Baty. Vítězství si vyházela Žaklina Michalczuk s Churrem, na dalších místech skončili Simone Villani s Trouble a Karolina Nowak s Fuji.

Kategorii Freestyle Starters vyhrála Mária Brezovská s Baileym před Kateřinou Šimonovou s Pacičkou a Zitou Pálfiovou s Lexem. Stejný slovenský tým vyhrál i divizi II SPTF, tentokrát před Dariou Wolskou, která brala druhou příčku s Tartou a třetí s Piem. Pouze v doplňkovém dogdartbee se radoval domácí tým. Favorizovaný Pavel Jouza obsadil se svými psy Baylim a Taffym první dvě příčky, třetí skončila Karolina Nowak s Yuki.

Seriál pohárových závodů se teď stěhuje do Dvora Králové nad Labem, kde se 12. a 13. srpna uskuteční poslední závodní víkend před zářijovým mistrovstvím republiky. Registrace na tradiční Fun Factory for Frisbee jsou otevřeny až do 6. srpna.