Přeštice ovládli závodníci z Polska, o víkendu startuje v Tovačově freestylová sezóna

CzechBlack liga pokračovala 29. a 30. dubna druhým distančním víkendem v Přešticích. Na západ Čech tentokrát dorazila velmi silná ekipa z Polska a v podstatě si podmanila stupně vítězů v hlavních disciplínách. Závodníci z Polska obsadili první tři místa jak v sobotním, tak i v nedělním SPTF divize I, první dvě místa v paralelním timetrialu, první a třetí příčku v quadrupedu žen a ve stejné disciplíně mužů sebral polským závodníkům primát Patrik Szöcz ze Slovenska. Pouze v dogdartbee se podařilo českým barvám napravit si reputaci, když si první příčku vyházela domácí Nikol Vízková s Růženkou, druhou Kristýna Nosková s Mejzou a třetí Pavla Hejralová se Shailene.

Možnost napravit si reputaci mají české týmy hned tento víkend, kdy se v Tovačově rozjede i Brit Cup, který bude letos prvně složen čistě jen z freestylových víkendů. Již 16. ročník Key DiscDog Freestyle 2023 bude opět USDDN kvalifikací na mistrovství světa. Účast nahlásilo 126 týmů z ČR, Polska, Slovinska, Itálie, Slovenska, Chorvatska, Maďarska a Německa. Konkurence tedy bude jako hrom.

Program odstartuje v sobotu v 9 hodin prvními koly SPTF obou divizí, následovat bude dogdartbee, první kola freestylu a vložený závod ve sprintu. Neděli odstartují rovněž v 9 hodin druhá kola SPTF obou divizí, poté by měl proběhnout závod v paralelním timetrialu, druhé kolo freestylu a program opět završí souboj ve sprintu.

Podrobnosti naleznete na stránkách pořadatele, Školy Psí hrátky.