První mistrovské tituly putují do Polska

Pátečními závody v quadrupedu mužů a žen odstartoval 17. ročník mistrovství ČR. První letošní tituly putují do Polska zásluhou Anny Radomske s Oxxem a Pawla Dziedzice s Edisonem.

Závod žen se dlouho dobře vyvíjel i pro české barvy. Z první skupiny postoupily do finále Martina Bolehovská a Bejlinkou a že druhé Kristýna Nosková s Mejzou. Třetí skupinu složenou výhradně ze zahraničních týmů vyhrála Anna Radomska a bitvu o poslední finálové místo v poslední šanci nakonec nejlépe zvládla Magda Choewicka s Drivem.

Ve finálové skupině se už českým týmům tolik nevedlo. První soutěž opustila Martina Bolehovská, které na postup nestačilo ani zlepšení na 62 metrů. Malé finále se nevyvedlo Kristýně Noskové, a tak do finále postoupily oba polské týmy. Až úplně oslední hod v soutěži rozhodl o tom, že novou mistryní ČR se stala Anna Radomska s Oxxem.

Podobně dramatická byla i soutěž můžu, ale s tím rozdílem, že finálová čtveřice byla tentokrát čistě zahraniční. Z první skupiny totiž postoupil Thorsten Berthold z Německa s Dukem, že druhé Pavel Dziedzice s Edisonem a ze třetí Lukasz Kuca s Roshanem. Trio doplnil z poslední šance Gustaw Kalek s Lexulkou.

Finálové boje opustil jako první Thorsten Berthold, a tak se boj o medaile stal výhradně polskou záležitostí. O novém mistrovi i tady rozhodl úplně poslední hod, kterým Pavel Dziedzic o dva metry přehodil dosud vedouciho Lukasze Kucu. Bronz si odvezl Gustaw Kalek.

Nové české mistryni a novému českému šampionovi gratulujeme!